مشخصات شهید

شهید محمد ربیعی

136
نام محمد
نام خانوادگی ربيعي
نام پدر مال الله
تاربخ تولد 1309
محل تولد خوزستان - آبادان
تاریخ شهادت 2/ 7/ 59
محل شهادت اروند كنار
مسئولیت
نوع عضویت مردمي
شغل ملوان
تحصیلات
مدفن جاويد الاثر
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • مصاحبه
 • شهيد محمد ربيعي در سال 1309 در روستاي  «معاتيج » از توابع شهرستان آبادان چشم به جهان گشود . شهيد در خانواده اي مذهبي به دنيا آمد و بعلت نبودن مدرسه در آن زمان ازنعمت داشتن سواد محروم گرديد . وي از كودكي به پدرش در ماهيگيري كمك مي نمود تا از اين طريق امرار معاش نمايند. شهيد  هنگامي كه  در اروند رود به اتفاق چند تن از  فاميل و بستگان مشغول ماهيگيري بود هدف بمباران هواپيماهاي رژيم بعثي قرار گرفت و به درجه رفيع شهادت نايل گرديد . روحش شاد و يادش گرامي باد .

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  خاطراتي از مادر شهيد

  شهيد داراي دو فرزند پسر است و پنجمين فرزند مي باشد شهيد در اول انقلاب در بمباران هوايي براي ماهيگيري به دريا رفته بودن به فيض شهادت نايل گشتند . شهيد داراي اخلاقي خوب و خوش رفتار بودند . عروس بزرگ ايشان مي گفت : پس از چهار سال ازدواج داراي فرزند شدم و ايشان نسبت به فرزند من بسيار مهربان بودند . در منزل مراسم عزاداري ابا عبدالله الحسين و مراسم مربوط به اهلبيت برگزار مي كردند .

  در قايقي كه شهيد در آن بود 13 نفر سرنشين داشت كه 8 نفر به شهادت رسيدند و بقيه نيز حال نا مساعدي داشتند و خبر شهادت ايشان وقايق همراه ديگر به خانواده ايشان اطلاع مي دهد . به نماز اول وقت اهميت مي دادند و در اول وقت فرضيه را به جا مي آوردند . ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار جاويد الاثر
  وضعیت پیکر مفقودالاثر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید