مشخصات شهید

شهید گرگعلی چراغ زاده

87
نام گرگعلي
نام خانوادگی چراغ زاده
نام پدر حسين
تاربخ تولد 1341/07/02
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1362/07/04
محل شهادت سرپل ذهاب
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت سرباززميني ارتش
شغل -
تحصیلات بي سواد
مدفن جاشك
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • شهید گرگعلی چراغزاده، در سال ۱۳۴۱ در روستای جاشک، از توابع شهرستان دیّر به دنیا آمد. در خانواده ای مستضعف و با ایمان پرورش یافت. به علت فقر مادی خانواده به همراه دیگر برادرن خود و پدر پیرش از همان اوائل کودکی مشغول به کار شد و به همین علت نتوانست به مدرسه برود.

  در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تغییر کلی در زندگی ایشان روی داد و با وجود اینکه مدرسه نرفته بود، اما مبلّغ بسیار خوبی برای انقلاب در روستا بود و در اکثر مجالس، سخنان امام را برای اطرافیان بازگو می کرد و مردم را برای پاسداری از دستاوردهای انقلاب تشویق می نمود. شهید از جمله کسانی بود که برای خود کفا شدن مملکت اسلامی ایران به کارهای تولیدی و کشاورزی می پرداخت و می گفت ما باید طوری زحمت بکشیم که لااقل بتوانیم نیاز روستای خود را تأمین کنیم.

  با شروع جنگ تحمیلی برای رفتن به جبهه تمایل زیادی داشت. در تاریخ ۱۳/۱/۱۳۶۱ بع خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد. بعد از دوره مقدماتی به جبه سومار اعزام گردید و به نبرد با کفار بعثی پرداخت. در عملیات والفجر ۲ شرکت داشت که بر اثر ترکش خمپاره مجروح شد، که پس از مداوا، مجدداً به جبهه مراجعت نمود و سرانجام در تاریخ ۴/۷/۱۳۶۲، در چناره دشت ذهاب به درجه رفیع شهادت نائل آمد. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار جاشك
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید