مشخصات شهید

شهید مسعود بهرمان

702
نام مسعود
نام خانوادگی بهرمان
نام پدر ماندني
تاربخ تولد 1346/06/02
محل تولد بوشهر - بوشهر
تاریخ شهادت 1361/04/23
محل شهادت خرمشهر
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل دانش آموز
تحصیلات دوره راهنمايي
مدفن بوشهر
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 •  

   

  الذین آمنو و هاجرو و جاهدو اموالهم و انفسهم اعظم درجه و عند الله اولئک هم الفائزون   (سوره توبه 111)

  تو در آغاز عشق چه خواندی که این چنین شاد و پیروز به حجله گاه شهادت شتافتی

  شهید مسعود بهرمان در سال 1346 در بوشهر در خانواده مستضعف اما مذهبی به دنیا آمد . کودکی خود را توام با درد ورنج و محرومیت سپری کرد و هفت ساله بود که به مدرسه راه یافت تحصیلات خود را تا اول راهنمائی سپری نمود دوران ابتدایی خود را در مدرسه ولی عصر جبری  و راهنمایی را در مدرسه راهنمایی سعید محسن به تحصیل اشتغال داشت.

  وی  درهمان نوجوانی فرائض دینی خود را مرتب انجام میداد واز اوان کودکی عشق علاقه شدیدی به اسلام  داشت و همیشه آرزو داشت بتواند روزی برسد که رسالت و مسئولیت سنگینی که به دوشش است انجام دهد بدیهی است زندگیش قربانی شدن و در راه الله باشد. وی با این علاقه که به اسلام داشت زمینه انقلاب و قیام بر علیه ستم در وجودش فراهم آمد بود و مانند هیزم خشکی شده بود که با شعله فرزاند انقلاب به او نیز شعله ور شد وبر کاخ های زورگویان زمان فرود آمد و با شروع قیام الهی امت مسلمان او نیز به لشکریان حسین زمان پیوست وبه خواست و اراده و مشیت حکیمانه الهی انقلاب پیروز شد و وی به عینیت دریافت که بعداز پیروز انقلاب رسالتش و مسئولیش سنگین تر از روز اول انقلاب است.انقلابی با تقدیم 60 هزار شهید گلگون کفن به پیروزی رسیده و ثبات جمهوری اسلامی استقرارش توسط دین خونها پایه ریزی شد.

  و ما وارثان این ارث بزرگ شهدا هستیم و باید پاسدار این میراث بمانیم وبدینجهت بعداز پیروزی انقلاب جهت تداوم خط خونین شهدا که همان راه الله است به عضویت بسیج سپاه در آمد و مدرسه را راها کرده و تنها به فعالیتهای مکتبی می پرداخت و با شروع جنگ تحمیلی نیز شور وشوق عجیبی وجودش را فراگرفته بود وی مدت 6 ماه در بسیج بود که خدمات شایان توجهی انجام داد و بعداز مدتی از جنگ که می گذشت به کربلای بصره رفت و در حمله رمضان شرکت جست و دلاورانه و ایثارگرانه و خون آشام قرن ( صدام عفلقی) جنگید و در شب 21 ماه رمضان عاشقانه به جوار حق تعالی شتافت .

   

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بوشهر
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید