مشخصات شهید

شهید محمد نجفی

732
نام محمد
نام خانوادگی نجفی
نام پدر
تاربخ تولد
محل تولد -
تاریخ شهادت
محل شهادت
مسئولیت
نوع عضویت
شغل
تحصیلات
مدفن
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • مصاحبه
 • زندگی نامه شهید :

    ادامه مطلب
  بسم رب الشهداء

  وصيتنامه شهيد محمد نجفي :

  درود خداوند بر تمام پيامبران از آدم تا ختم بخصوص حضرت محمد (ص) و درود خدا بر اوصيا الله از عهلي (ع) تا حجه ابن الحسن مهدي (عج) و درود بر تمام نايبانش بخصوص نائب برحقش در اين زمان امام آيت الله العظمي امام خميني و درود بر همه شهيدان راه حق و آزادي . من محمد نجفي فرزند عوض وصيت مي كنم به تمام دوستانم و فاميلها كه به خدا و قرآن و امام امت و قيامت ايمان داشته باشيد و بدانيد اجل حق است و هر كجا باشد انسان يا مي ميرد يا شهيد مي شود و ديگر وصيتم به تمام مسلمين اين است كه قران را بهترين كتاب سعادت بدانند و امام امت را بهترين مجري اين كتاب در زمان غيبت كبري بدانند و دست از اين دو نشكند مسجدها را رها نكنند روحانيت متعهد را از دست ندهيد و پشتيبان انها باشيد بسيج و سپاه و جهاد را به عنوان نهاد انقلابي حافظ باشيد از پدر ومادر بزرگوارم مي خواهم كه مرا عفو و دعا كنند كه من از صالحين گردم و برايم گريه نكنيد . بلكه براي غريبي امام حسين (ع) گريه كنيد از خانواده مي خواهم صبر واستقامت را پيشه كنند و فرزندان مرا و فرزندانه برادرم شهيدم حسين را خوب تربيت كنند و بيشتر از آموختن و عمل به احكام قرآن آنها را تشويق كنند و در موقع جلسات من قرآن بخوانند تا بيشترين استفاده را كرده باشيد و ابر جنايتكاران راروسا كنيد . همه مرا ببخشيد و عفو كنيد ديگر اينكه ياوران امام را همراه باشيد . ادامه مطلب
  بسم رب الشهداء

  مصاحبه با مادر شهيد محمد نجفي :

  به نام خدا من ستاره رئيسي مادر شهيد محمد نجفي هستم. ايشان بسيار مهربان ودلسوز بودند واجبات را هيچ گاه ترك نمي كردند. فرزندم در سال 1346 ازدواج كرد 12 سال بعد از ازدواجش بود كه راهي جبهه نبرد حق بر عليه باطل گرديد.دوران ابتدايي تحصيل خويش را در مدرسه نصر بنداروز سپري نمود. ايشان در دوران تاريك رژيم طاغوت بر ضد رژيم منحوس پهلوي فعاليتهاي زياد و چشمگيري داشتند و حتي از ناحيه دست زخمي شدند.از جمله فعاليتهاي ايشان آي بود كه اعلاميه بر ضد رژيم پخش مي كردند همچنين ايشان با آيت ا... طباطبايي در قم ديداري داشتند وايشان را از قم جهت سخنراني به برازجان آوردند.محمد و آيت ا... طباطبايي روزها را در خانه خودمان سپري مي كردند و شبها در مسجد بودند و محمد جوانان را براي شنيدن سخنراني آيت ا... طباطباي جمع مي كرد كه يك شب كه محمد به همراه آيت ا... طباطبايي از مسجد به خانه بر مي گشتند متوجه مي شوند كه مأموران حكومتي (رژيم پهلوي)در تعقيب آنها هستند. پس آنها شب را در نخلستانها به سر مي برند تا از بازگشت جاسوسان حكومت مطلع شوند.سرانجام آنها صبح به خانه بر مي گردند.

  بعد از شروع جنگ نيز ايشان به صورت داوطلبانه به ميدان نبرد حق بر عليه باطل شتافتند و بعد از 17 روز خبر شهادتش را براي ما آوردند.فرزندم سه شب متوالي را خواب مي بيند كه:« سوار بر اسب سفيدي است و به سوي دشمن حمله مي كند كه ناگهان از اسب بر زمين مي افتد و هنگامي  كه دشمنان مي خواهند به سوي او حمله كنند ايشان از ديد دشمن محو مي شود». فرزندم اين خواب را براي          آيت ا... طباطبايي تعريف مي كند و آيت ا... طباطبايي نيز سه بار مي فرمايند:محمد جان،شهيد مي شوي،شهيد مي شوي،شهيد مي شوي.اين خواب را فرزندم قبل از پيروزي انقلاب ديده بود كه چند سال بعد از آن با آغاز جنگ تحميلي اين رؤياي صادقه تعبير گرديد.

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید