مشخصات شهید

شهید محمد فولادی نیا

213
نام محمد
نام خانوادگی فولادي نيا
نام پدر حيدر
تاربخ تولد 1347/12/09
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1362/01/11
محل شهادت قصر شيرين
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل دانش آموز
تحصیلات دوره راهنمايي
مدفن دير
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • شهید محمد فولادی نیا، در سال ۱۳۴۷ در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. تحصیلات خود را تا سال اول راهنمایی ادامه داد، همیشه در مراسمات مربوط به سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شرکت فعال داشت و در مکتب حسینی، درس فداکاری و شجاعت می آموخت.

  از خصوصیات بارز این شهید والامقام، شهادمت، ایثار و از خودگذشتگی بود. در برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی حضور فعال داشت. و در تاریخ ۳۰/۱/۱۳۶۱ برای نخستین بار به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید و سرانجام در تاریخ ۱۱/۱/۱۳۶۲ در جبهه قصر شیرین جام شهادت را مستانه سرکشید و در جوار رحمت بی نهایت الهی آرام گرفت. بدن مطهر شهید پس از تشییع در بندر دیّر، بنا به وصیت خود در بهشت شهدای دوراهک در کنار دیگر شهدای سرافراز، به خاک سپرده شد. ادامه مطلب
  و لا تحسبن الذین فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون

  درود بر امام امت، خمینی بت شکن و درود بر شهیدان اسلام و بخصوص شهدای جنگ تحمیلی

  « شمشیر پیروزی را نمی آورد بلکه خون پیروزی را می آورد.»                                     «امام خمینی (ره) »

  به جبهه بشتابید ای مسلمانان و نگذارید جبهه اسلام خالی شود. اکنون من داوطلبانه راهی جبهه حق علیه باطل می شوم. وصیتم به مردم شهید پرور دیّر این است تا می توانید به جبهه ها کمک کنید و امام را از یاد نبرید و او را تنها نگذارید . مسجد سنگر است سنگر ها را حفظ کنید . شما به گفته امام به مسجد ها بروید و رزمندگان اسلام را دعا کنید.

  مادر و پدر جان، اگر من شهید شدم در شهادت من هیچ گریه و زاری نکنید ، چون ما امانت های خدا هستیم . خدا این امانت ها را به شما داده و شما باید امانت ها را به صاحبش برگردانید . و حالا ما را در اختیار صاحب اصلی قرار داده اید . من راهی را که آمده ام اگر ان شاء الله خدا قبول کند راهی است که پیامبر اسلام و ائمه اطهار، مردم را به این راه دعوت کردند . این راه ، حرکت به سوی لقاء الله است. بهترین راه رسیدن به لقاء الله « شهادت» است. و آنجا که عبادت عملی است، شهادت است و آنجا که بهترین عبادتها شهادت می شود میدان نبرد است.

  ای مردم ! اول جهاد اکبر ، یعنی مبارزه کردن با نفس و با دشمن اصلی ، یعنی خود سازی کنید و بعد راهی جبهه جنگ شوید که جهاد اصغر می باشد. از تمامی همسایگان و خویشاوندان و دوستان می خواهم که اگر اذیتی، بدگویی از من حقیر دیده اند، برای رضای خدا ببخشند.

  خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار ، از عمر ما بکاه و به عمر او بیفزا . جسد مرا در دوراهک دفن کنید . والسلام ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار دير
  وضعیت پیکر مشخص
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید