مشخصات شهید

شهید محمدجواد بستان

671
نام محمدجواد
نام خانوادگی بستان
نام پدر حسين
تاربخ تولد 1341/02/10
محل تولد بوشهر - دشتي
تاریخ شهادت 1361/01/07
محل شهادت شوش
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات سوم راهنمايي
مدفن خورموج
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • خاطرات
 • زندیگنامه شهید

  در دهم ارديبهشت چهل و يك در روستاي ميانخره دشتي جايگاه علم و قرآن و فقاهت در خانواده حسين بستان فرزندي متولد شد كه سالهاي بعد  مهر وجودش پرچم پر افتخار شهر و ديار و مملكت شد و خونش باعث حرمت دين و قرآن شد. شهيد محمد جواد بستان شهيدي از نسل عاشورائيان. شهيد دوران تحصيلات ابتدائي را در روستاي وراوي كه در جوار ميانخره بود گذراند و تحصيلات راهنمائي را در مدرسه شريعتي خورموج ادامه داد. شهيد در كلاس سوم راهنمائي بود كه جنگ تحميلي شروع شد. پس از  مدتي شهيد بستان به خدمت سربازي اعزام شد و پس از اتمام سه ماه دوره آموزشي عازم جبهه هاي حق عليه باطل گرديد. شهيد محمد جواد بستان به خاطره اينكه در همان موقع همرزمش شهيد حسين كللي به شهادت رسيده بود ديگر تمايلي به بازگشت به خانه نداشت و تصميم گرفت تا پيروزي با دشمن متجاوز بجنگد. تا اينكه در تاريخ 7/1/61 در شوش به آرزوي ديرينه خود رسيد و به فيض شهادت نايل گرديد. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ويژگي هاي برجسته شهيد بستان

  1- بيش از حد مطيع فرامين پدر و مادرش بود. تا جائيكه در ساختن غذا و شستشو نيز به مادر كمك مي‌كرد. و نسبت به پدر نيز احترام خاصي قائل بود. و در تمام كارها با وي مشورت مي‌كرد.

  2- نسبت به مسائل ديني بسيار اهميت مي‌داد و در تمام ساعات زندگيش با مساجد و حسينيه ها ارتباط داشت و خود را خدمتگزار و محافل حسيني ميدانست.

  3- با اينكه در دوران نوجواني بسر مي‌برد از نظر اعتقادي و فكر و انديشه بلندتر داشت همكاري مستمري با جهاد سازندگي بخصوص در قسمت فرهنگي داشت. به نماز اول وقت اهميت مي‌داد.

  همسفر با خاطرات شهيد بستان

  1- (علت نامگذاري فرزند آخر خانواده) نقل از خانواده شهيد

  پس از شهادت شهيد محمد جواد بستان – شهيد در خواب يكي از سادات جبل القدر مي‌آيد و مي‌گويد. به پدر و مادرم بگوئيد بعد از من خداوند پسري به شما عطا مي‌كند نام مرا روي او بگذاريد و پس از چندي پسري متولد مي‌شود در سال61 چند روز پس از شهادت شهيد وي را به نام محمد جواد نامگذاري مي‌كنند. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار خورموج
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید