مشخصات شهید

شهید ماندنی اکبرپا

727
نام ماندني
نام خانوادگی اكبرپا
نام پدر عباس
تاربخ تولد 1338/01/01
محل تولد بوشهر - تنگستان
تاریخ شهادت 1357/11/09
محل شهادت چاه تلخ
مسئولیت -
نوع عضویت ساير(شهيدانقلاب)
شغل کشاورز
تحصیلات بي سواد
مدفن گورك دژگاه
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • شهيد ماندني اكبرپا مبارزی گمنام بود که در سال 1338 شمسي و در خانواده اي مذهبي و متدين در روستای رستمی شمالي چشم به جهان گشود و در دامان اين خانواده پرورش يافت اما به دليل فقر حاكم بر خانواده از رفتن به مدرسه بازماند و نتوانست به مدرسه برود و همراه خانواده خود به  كاركشاورزي مشغول شد تا اينكه در سن 11 سالگي پدر خويش را از دست داد و پس از آن ، اداره امور خانواده به دست ايشان افتاد شايان ذكر است كه هيچ مشكل و مسئله اي او را از انجام فرائض ديني باز نمي داشت وهيچ گاه نماز به موقع خويش را ترك نمي كرد و نسبت به امور ديني و ترك محرمات تعهدي خاص داشت .

  اودر سال 1355 ازدواج كرد و در سال 1357 در بحبوحه ی انقلاب  به سربازي اعزام شد و با فرمان حضرت امام خميني (ره) مبني  بر ترك سربازخانه ها او نيز سربازي و خدمت در نظام شاهنشاهي را ترك نمود و به نداي حضرت امام خميني (ره ) لبيك گفته و همراه با ساير اقشار جامعه به تظاهرات عليه رژيم پهلوي برخواست . اعلاميه ها و فرامين حضرت امام را انتشار مي داد و همواره پيشگام و پرچم دار جمعيت تظاهر كننده بود و دوستان و آشنايان خود را نيز عليه رژيم پهلوي به تظاهرات فرا مي خواند .

  سرانجام در روز 11 بهمن سال 1357 در حالي كه پرچم اسلام را بر دوش داشت و پيشاپيش مردم در حركت بود و عليه رژيم پهلوي شعار مي داد مورد  هدف گلوله عمال رژيم قرار گرفت و به لقاءالله پيوست .

   

  گر مرد رهي ميان خون بايدرفت                         از پاي فتاده سرنگون بايدرفت ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار گورك دژگاه
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید