مشخصات شهید

شهید ماشاالله زنده بودی

568
نام ماشاالله
نام خانوادگی زنده بودي
نام پدر باقر
تاربخ تولد 1344/05/03
محل تولد بوشهر - تنگستان
تاریخ شهادت 1363/11/29
محل شهادت گيلانغرب
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت پاسداركميته
شغل پاسداركميته
تحصیلات پنجم ابتدايي
مدفن قباكلكي
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • خاطرات
 • زندیگنامه شهید ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  بسم الله الرحمن الرحيم

  سلام و درود فراوان بر امت و امت شهيد پرور و امت حزب‌الله و با درود به رزمندگان سلحشور و پرتوان جبهه‌هاي حق عليه باطل و با درود به شهداي صدر اسلام تا شهداي كربلاي خونين ايران، و با درود به اسراي دربند رژيم بعثي عراق كه با اسيرشدنشان به اسلام و قرآن آبرو دادند.

  شهيد ماشاءالله زنده‌بودي

  ولاتحسبن الذين قتلوا في‌سبيل‌اله اموتابل احياء عند ربهم يرزقون

  در قاموس شهادت واژه ترس نيست.

  امام خميني

  شهادت تزريق خون است به پيكر اجتماع.                  استاد شهيد مرتضي مطهري

  اينجانب ماشاء‌الله زنده‌بودي فرزند باقر داراي شناسنامه شماره 11 متولد 1344 و پاسدار كميته انقلاب اسلامي شهرستان اهرم براي لبيك گفتن به نداي رهبر كبير انقلاب وپاسداري از خون شهدا داوطلبانه از طريق كميته استان عازم جبهه‌هاي نور عليه ظلمت شدم واز خداوند منان مي‌خواهم كه مرا به آرزوي ديرينه‌ام كه شهادت در راه خداست نائل گرداند. با ستايش از خداوندي كه ما را راست هدايت كرد كه اگر راهنمايي و لطف خدا نبود از اين سعادت برخوردار نمي‌شديم والآن اين سعادت نصيبم گشته كه در جبهه‌هاي حق عليه باطل حضور يابم اين حقير نصايحي دارم كه بيان مي‌دارم: به فرمايش رهبر كبير گفته در خط ولايت فقيه باشيد مساجد را ترك نكنيد دعاهاي خود را افزايش دهيد، امام و رزمندگان را دعا كنيد، و بر جميع رفتگان رحمت فرستيد، اينجانب از ملت شهيدپرور ايران به عنوان فرزند كوچك خود، تقاضا دارم همان طوريكه تا بحال به فضل خدا ياور اين انقلاب و امام بوده‌ايد براي رفتن به جبهه از يكديگر سبقت بگيريد و مشت محكمي بر دهان منافقين از خدا بي‌خبر بزنيد كه ما رزمندگان مي‌رويم تا پرچم لااله‌الله و محمد رسول‌الله را بر كاخ واشنگتن و كرملين بر افراشته سازيم و به آنها بفهمانيم كه اسلام هميشه و همه جا پيروز است.

  و اما تو اي مادر گرامي

  مادر كفنم را بياور تا بپوشم كه خون من از خون حسين(ع) و علي‌اصغر شش ماهه حسين(ع) رنگين‌تر و بهتر نيست. به جهانخوران شرق و غرب بگوئيد كه اگر خانه و كاشانه‌ام را به آتش بكشيد اگر گلوله‌هاي شما قلبم را سوراخ كند آرزوي يك كلمه ضعف و زبوني آرزوي فروختن دينم را به گور خواهيد برد. به آنها بگوئيد كه اگر پيكرم را زنده‌زنده پاره كنيد، اگر تنم را در آتش بسوزانيد، اگر خاكسترم را به دريا بريزيد از دل امواج خروشان دريا صدايم را خواهيد شنيد كه فرياد مي‌زنم اسلام پيروز است و كفر نابود است.

  و شما اي پدر عزيزم واقعاً در طول مدت عمر، پدر خوبي براي من بوديد خداوند شما را توفيق دهد پدرجان براي اين همه زحماتي كه بر شما تحميل كردم مرا ببخشيد و مرا حلال كنيد و از خواهران و برادرانم مي‌خواهم كه براي من گريه نكنند و از مادرم مي‌خواهم كه بعد از شهادت من يك پرچم سبز درب خانه بزنيد و براي من مراسم عزا نگيريد چون بنده راه خود را كه همان في‌سبيل‌الله است كاملاً شناخته‌ام وبسوي او پرواز كرده ام.از اقوام و عموهايم و دوستان ميخواهم كه مرا حلال كنند و براي من دعا كنند كه شهادت نصيبم گردد.

  به اميد ديدار در كربلاي حسيني.دعاي خير امام فراموش نشود.

  به اميد پيروزي اسلام بر كفر و به اميد زيارت كربلا.

  به جبهه مي روم اي يار دوستان

  كه در دل دارم از ياد شهيدان

  خوش آن روزي كه با هم دوست بوديم

  ميان لاله ها سرسبز بوديم

  26/12/63 ماشاءالله زنده بودي

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار قباكلكي
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید