مشخصات شهید

شهید كنعان محمدی

108
نام كنعان
نام خانوادگی محمدي
نام پدر موسي
تاربخ تولد 1345/04/18
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1365/10/04
محل شهادت خرمشهر
مسئولیت تك تيرانداز
نوع عضویت پاسداروظيفه
شغل -
تحصیلات دوره ابتدايي
مدفن آبدان
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • شهید کنعان محمدی، در سال ۱۳۴۵ در خانواده ای محروم، مشتضعف و معتقد به دین مبین اسلام، در آبدان، دیده به جهان گشود. دوران کودکی را طی و به مرحله ای دیگر از زندگی، خانه دوم، یعنی مدرسه گام نهاد و تا کلاس پنجم ابتدایی به تحصیل ادامه داد. همگام با پدر به کار کشاورزی پرداخت تا اینکه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و با شهادت فرزند برومندش حاج آقا مصطفی در سال ۱۳۵۶ شعله ور گردید و شعاع این شعله به سر تا سر ایران رسید. شهید محمدی نیز به سهم خود، همگام با دیگر برادران و خواهران مسلمان در تظاهرات و اجتماعاتی که بر علیه رژیم ستمشاهی تشکیل می شد، شرکت می کرد.

  پس از پیروزی انقلاب اسلامی و فرمان تاریخی حضرت امام، مبنی بر تشکیل ارتش بیست میلیونی، شهید نیز موفق شد نام خود را در ردیف اسامی سربازان روح الله ثبت نماید.

  با شروع جنگ تحمیلی و هجوم استکبار جهانی به وسیله صدام جنایتکار به سرزمین اسلامی مان، شهید محمدی بع موفقیتی بزرگتر رسید و سه مرحله، رزمندگان لشکر توحید را یاری نمود. از آنجایی که به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عشق می ورزید، در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیّر جهت گذراندن خدمت مقدس سربازی ثبت نام نمود، پس از گذراندن چندین ماه در جبهه ها، با شرکت در عملیات کربلای ۴ خود را برای دیدار با معبودش آماده می سازد و در تاریخ ۴/۱۰/۱۳۶۵ بر اثر بمباران دشمن بعثی در آبادان، عاشقانه معارج خونین خود را آغاز می کند. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار آبدان
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید