مشخصات شهید

شهید قاسم بحرینی

556
نام قاسم
نام خانوادگی بحريني
نام پدر حسن
تاربخ تولد 1350/05/21
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1365/10/04
محل شهادت آبادان
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل دانش آموز
تحصیلات دوره راهنمايي
مدفن راهدار
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • زندیگنامه شهید

  شهيد قاسم بحريني در تاريخ1350 در راهدار پا به عرصه گيتي گذاشت نام پدر ايشان حسن بحريني نام مادر بزرگوارش نيز نرجس غلامي بود.

  دوران كودكي را در دامان پر مهر پدر و مادري دلسوز و مهربان سپري كرد تحصيلات ابتدايي را در راهدار گذراند و تا سال سوم راهنمايي در برازجان به تحصيل پرداخت.

  شهيد قاسم بحريني در خوش اخلاقي و صبر و خوشرويي زبانزد دوستان و خانواده و اطرافيان بود. در برازجان در پايگاه مقاومت مالك اشتر به عنوان عضو فعال حضور داشت. سال1364 براي اولين بار به جبهه رفت  شهيد بحريني در پشت جبهه نيز به عنوان يار و مددكار مردم به فعاليت مي پرداخت از جمله در جريان سيل1364 در روستاي اطراف خورموج به ياري سيل زدگان شتافت و سرانجام در تاريخ 4/10/1365 در حالي كه براي دومين بار به جبهه اعزام شده بود در سن15 سالگي در عمليات كربلاي4  به كاروان شهيدان پيوست و نام خود را در فهرست بلند شهادت جاودانه كرد. ادامه مطلب
   

   

  بسمه تعالي

  وصيت من به پدر و مادر و اعضاي خانواده اين است كه هميشه در خط رهبر  و ولايت فقيه باشند .  اگر من سعادت شهادت نصيبم شد تنها از خدا صبر و حوصله آرزو كنند و شكر اورا به جاي آورند  كه چنين نعمتي نصيبشان شده است.الا بذكرالله تطمئن القلوب، با ذكر خدا قلبها اطمينان پيدا مي كند . هميشه پاسدار خون شهيدان باشيد و با كساني كه مخالفت با اين انقلاب و دين الهي مي كنند مقابله كنيد . شما نبايد بگذاريدمنافقين كوردل به موفقيت و پيروزي دست يابند چرا كه به فرمايش امام ،منافقين از كفار بدترند . از قول من به امام امت بگوييد كه سربازانت تا آخرين قطره خونشان دست از جنگ عيله كفار عراقي بر نخواهند داشت تا اين كه همه آنان را نابود كنند.

  والسلام قاسم بحريني       23/5/1365

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار راهدار
  وضعیت پیکر مشخص
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید