مشخصات شهید

شهید فریبرز گیتی زاده

340
نام فريبرز
نام خانوادگی گيتي زاده
نام پدر محمد
تاربخ تولد 1343/01/01
محل تولد بوشهر - بوشهر
تاریخ شهادت 1365/11/03
محل شهادت شلمچه
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات ديپلم
مدفن بوشهر
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • زندیگنامه شهید ادامه مطلب
  بسمه تعالی

   

  " وصیت نامه شهید فریبرز گیتی زاده "

   

  بسم الله الرحمن الرحیم

  آنکه به دین اسلام گرویدند و از وطن خود هجرت نموده و در راه خدا جهاد کردند اینان امیدوار و منتظر رحمت خدا باشند که خداوند بر آنها بخشاینده و مهربان است.   (سوره بقره ، آیه 218 )

   

  شکر بیکران خداوند را سزاست که انسان را از لجن آفرید و اورا به جانشینی خود بر روی زمین برگزید، ای خدای بزرگ ، چه بسا نعمت هائی که لایق و شایسته آن نبودم ولی به من عطا فرمودی ، خدایا بنده ای گناهکار و روسیاه با کوه باری از معصیت و نافرمانی عاجزانه سر تسلیم بدرگاهت فرود آورده و از روزی ندامت و پشیمانی طلب عفو و بخشش را از تو دارد . هرچند که ظاهر دنیای مکار مرا فریفته و بخود مشغول ساخت و از آخرت بازم داشت ولی ای معبودا ، ای معشوقا و ای مقصود از من درگذر و بر خطاها و لغزشهایم قلم عفو بکش که جسم و بدن ضعیفم تحمل آتش خشم تو را اندازد. خدایا از اینکه بنده دای لایق نبودم شرمسارم و چشم امیدم تنها بدریای بیکران رحمت تو دوخته شده ام .پس ای خدای من در فردای قیامت اعمال مرا از روی رحمت قضاوت کن نه از روی رحمت قضاوت کن نه از روی عدالت . خدای را شکر میکنم که قوه شناخت حق از باطل را به من عطا فرمود تا بتوانم در راهش گام بردارم و از اینکه توانستم در این جهاد سهمی اندک داشته باشم سپاسگذارم ، امیدوارم خداوند این عمل مرا با خلوص نیت بپذیرد و امید است انشاءاله با تقدیم جان بی ارزش خود به اسلام خدمت کرده باشم.

  خدمت پدر و مادرعزیزم سلام عرض میکنم و از اینکه عمری را با مشقت و سختی متحمل بزرگ کردن و تربیت نمودنم نمودید با زبان قاصرم سپاسگذارم و خوشحال باشید که فرزندتان به این راه رفته است. مادر وپدر گرامیم جرم ما این است که ازاده ایم و مسلمان ، ما متهم به پیروزی امام حسین (ع) هستیم و ما را به خاطر اینکه ذلت خواری برای زندگی چند روزه دنیا را نزد ابرقدرتان جنایتکار شرق وغرب نمی پذیریم و میخواهیم سرافراز و آزاده زندگی کنیم بخاک و خون میکشند ، پس بگذارید ما در این راه قطعه قطعه شویم ولی نسلهای آینده سر بلند باشند.

   

   

   

  مادرم میدانم که در فراق من ناراحتی خواهی کرد ولی بدان که من این راه را با آگاهی کامل انتخاب کردم و باید همچون مولا و سرورم امام حسین (ع) دراین راه به شهادت برسم و بدانید که همه ما امانت هستیم و روزی خواهد رسید که باید از این دنیا رفت ، پس چه بهتر که در راه عقیده و آرمانهای انقلاب اسلامی جان بی ارزش خود را فداکنیم، مادرم من شما را از گریه کردن منع نمیکنم ولی ترا به خدا بیاد اسارت و مظلومیت کاروان عاشور گریه کنید و همین گریه های شماست که سیل جاری میکند ومیشکند سدهائی را که بر راه آرمانهای مقدس انقلاب بسته شده است. پس از شما میخواهم که صبر و استقامت داشته باشید که ( ان الله مع الصابرین ) و بدانید فردای قیامت ، سرافراز و سربلند خواهید بود و نزد حضرت فاطمه زهرا (س) روسفید هستید. امیدوارم برادرانم بتوانند ادامه دهنده راهم باشند. انشاءاله .

   

  سخنی با برادرانم دارم که اسلام ، انقلاب و جمهوری اسلامی را برای خود میخواهند ونه خود را برای آنها با ان دسته از دوستانم هستم که با آندسته از دشمن آگاه هستند وخواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن میریزند و از سلیقه هایشان عقیده نسازند و برای خود دسته ای بسرازند وبرای آن جانفشانی کنند. ای برادران بدانید که با این وضع باطلید ، پس بخود آئید و دست از این طرز فکر با طل خود بردارید و کمر خدمت خالصانه برای اسلام و انقلاب ببندید و بهوش باشید که سلیقه های شخصی خود را بنام اسلام و بسیج ننویسید واین قدر نسبت به این برادران خدمتگزار خود بدبین نباشید وعلیه آنها جوسازی نکنی ، پس بدانید که خداوند شاهد و گواه بر اعمال است ، سخنی نیز دارم با مسئولین ، ای برادران بدانید که این مقام و پست وسیله ای برای امتحان شماست وثمره خون شهداء است ، خدای ناکرده واقعیت را فدای مصلحت نکنید روابط را جایگزین ضوابط نکنید و فریب این ریاست ها را نخورید و در دام شیطان گرفتار نشوید.

   

   

   

   

  سخنی نیز با برادران و خواهران جوان دارم ، ای عزیزان بدانید که از کجا امده اید در کجا هستید ، به کجا میروید ، پس آگاه باشید که فریب ظاهر دنیای مکار را نخورید و دل بستگی به دنیا شما را از یاد خدا و فطرت خویش غافل نسازد ، پس از عزیزان       بخود آئید و فرهنگ پوشالی و پوچ غرب را به زباله دان تاریخ بیانداز و بازیچه غرب زدگان نشوید، برادران که نمیتوانند حسینی باشند زینبی شوند و پیام شهداء را به گوش همه برسانند و اگر چنین کاری نکنید بدانید که یزید هستید ، امیدوارم سنگرهای پشت جبهه ، نمازهای جمعه ، گروههای مقاومت و صحنه های نبرد را خالی نگذارید و همواره پیرو امام ، ولایت فقیه واسلام باشید وبدانید خداوند تا زمانی که در خط امام هستید یارو یاور شماست واگر از این نعمت الهی انقلاب وامام روی گردانید کفران نعمت کردید . هلاکت شما قطعی است. از برادران عزیز بسیجی و همرزم میخواهم که از شرکت افراد که خود میدانند در مراسم من بشدت جلوگیری کنند و نسبت به آنها مصداق آیه ( اشد علی الکفار) باشند.هیچ کس به هیچ عنوان حق ندارد مراسم مرا در غیراز مسجد برگزار کند. از اسراف در کاغذ و دیگر وسایل بشدت و بیشتر به مستضعفان کمک کنید ، بلند گوهای مسجد را طوری نصب کنید که مزاحم همسایه ای مسجد نشوند. تنها آرزوی من در این دنیا زیارت رهبر مولا و پیشوایم که هرچه دارم از اوست واو بود که ما را از منجلاب فساد کشید و به این راه رهنمود فرمود وزیارت کربلای امام حسین (ع) بود که امیدوارم دیگر برادرانم بجای من بتوانند این آرزویم را برآوده کنند.

   

   

   

   

   

   

   

  در پایان خانواده ام را به صبر، ملت را به پیروی از امام و جوانان را به خود سازی و رعایت تقوا نصیحت میکنم و امیدوارم که بتوانند ایران اسلامی ، آباد و آزاد بسازند، از خواهرانم نیز میخواهم حجاب خود را کاملا" حفظ کنند:

  به امید باهتزاز در آمدن پرچم خونین اسلام برفراز ویرانه های بوم نشین استکبار جهانی شرق وغرب، پیروزی رزمندگان اسلامی و طول عمر امام است.

   

  والسلام

  بنده عاصی خداوند وفرزند حقیر شما

  فریبرز گیتی زاده

  غروب روز دوشنبه 1/10/65

   

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بوشهر
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید