مشخصات شهید

شهید غلامرضا منتظری

608
نام غلامرضا
نام خانوادگی منتظري
نام پدر حسين
تاربخ تولد 1338/08/01
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1362/01/22
محل شهادت شرهاني
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات بي سواد
مدفن دهقايد
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • زندیگنامه شهید

  شهيد دلاور غلامرضا منتظري در سال1340 در خانواده اي مذهبي و پايبند به مكتب و شريعت مقدس اسلام در روستاي دهقايد چشم به جهان گشود. پدر حسين نام داشت . ايشان داراي روحيه عالي و هميشه در حال شوخي كردن بود. از اوايل انقلاب همگام با مردم در راهپيمايي ها شركت مي كردند.شهيد در نمازهاي جماعت و جمعه شركت مي كردند. و به اعضاي خانواده سفارش مي كردند كه هميشه نماز خود را به موقع و در جماعت برگزار كنند. شهيد ارادت خاصي نسبت به امام حسين(ع) و اهل بيت(ع) داشتند .

   

  رفتار و اخلاق شهيد:

  غلامرضا جواني دريا دل بود. از چنان روحيه عظيمي برخوردار بود كه ذره اي از مرگ نمي هراسيد. چندين بار از زبانش شنيدم كه مي گفت:«مردن زجر ندارد بلكه اين علاقه است كه زجر دارد». اما وي از جايي كه حق مسلماني در ميان بود ذره اي نمي گذشت و مدارا نمي كرد. سخت به معاد و حضور در برابر خداي بزرگ ايمان داشت و عاشق شهادت بود.

  از زندگي متجمل دوري مي كرد. با تمام سادگي روح ، قناعت با وجودش عجين شده بود. و از همين رو با مستكبران و مال اندوزان جهان ميانه اي نداشت. هيچ وقت كينه توز نبود و هرگز از كسي انتقام جويي نمي كرد. چون معتقد بود حق خود را در آخرت خواهد گرفت.

    ادامه مطلب
   

  با درود و سلام بر امام زمان و نائب برحقش امام خميني و سلام بر شهيدان و درود بر ياران مهدي(عج) و سلام و درود بر امت شهيد پرور ايران. اكنون كه23 سال از عمر بنده گناهكار مي گذرد، خواستم از اين عمري كه دارد بي فايده هدر مي رود استفاده برده باشم و به امر امام به جبهه رفتم تا دين خود را به اين امام امت ادا كرده باشم. پيام من به امت قهرمان و شهيد پرور ايران اين است كه مسجد را ترك نكنند . به گفته امام مسجدها سنگر است و نبايد سنگر را رها كرد و سنگر نماز جمعه را ترك نكنيد و كمك هاي بي دريغ خود را مثل قبل به پشتيباني از رزمندگان ادامه دهيد و اميدوارم كه زحمات اين بنده كوچك خدا را پذيرا باشيد و دعا براي امام را فراموش نكنيد و در دهقايد كنار قبر شهيدان ديگر به خاكم بسپاريد.

  خدايا،خدايا تا انقلاب مهدي(عج)خميني را نگه دار،رزمندگان اسلام نصرت اعطا بفرما.      خداحافظ

  تاريخ وصيت نامه

  7/12/61 غلامرضا منتظري ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار دهقايد
  وضعیت پیکر مشخص
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید