مشخصات شهید

شهید غلامحسین آذر پیک

66
نام غلامحسین
نام خانوادگی آذرپیک
نام پدر کهیار
تاربخ تولد 1330
محل تولد بوشهر - جم
تاریخ شهادت 1365/10/21
محل شهادت شلمچه
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسیجی
شغل محصل
تحصیلات دیپلم
مدفن جم
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • در سال 1330 در روستای ابگرمک از توابع شهرستان جم در خانوادهای مذهبی دیده به جهان گشود.شهید تحصیلات خود را در دبستان به پایان رساند. از افتخارات این شهید گرانقدر این است که قبل از هر چیز یک بسیجی قهرمان و مخلص بود. او شغل مقدس کشاورزی و باغبانی را از دوران کودکی در دامن خانواده تجربه کرد و استقامت و پایداری را از نخلستانهای همیشه استوار آموخت.این قهرمان به خاطر علاقه ای که به وطن و اعتقاد و ارزشهای اسلامی داشت به میدان نبرد علیه باطل شتافت . او در تاریخ 9/9/65 به جبهه رفت و در تاریخ 21/10/65 در مشهد شلمچه ی ایران شربت شیرین شهادت نوشید. ادامه مطلب
  « و لا تحسبن الذین  قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون»

  ای مردم کسانی که شهید می شوند مرده نپندارید بلکه آنها زنده اند و نزد خداوند خود روزی می خورند.

  اینجانب غلامحسین آذر پیک فرزند کهیار که در این تاریخ وصیتنامه ی خود را می نویسم روانه ی حق علیه باطل می شوم.راهی را که انتخاب کرده ام با چشم باز و روحی گشاده است و می دانم به طرف چه کسی می روم و با عشق به الله به ندای رهبر کبیر انقلاب لبیک می گویم و چنانچه من لیاقت آن را پیدا کردم و شهید شدم برادرم محمد علی آذرپیک را بعد از خودم سرپرست خانواده ام می دانم و هر چیزی که دارم برای فرزندان باشد و اگر شهید شدم برایم مجلس روضه ای بخوانید.

  همسر عزیزم وقتی خبر شهادت من به گوشتان رسید اصلاً نگران نشوید و من دوست دارم بعد از شهادتم بدنم را در روستای خودم دفن کنید تا در خاکی که متولد شده ام زیر خاک باشم . همسرم، به فرزندانمان نماز یاد بده  که نیک بختی جهان و آخرت در نماز است و رزندانمان را با عشق به امام خمینی بزرگ کن و آنها را با عشق به ولایت به پیروان آن آشنا کن. هرگز نگران نباشید خدا مشکلات را آسان می کند.

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار جم
  وضعیت پیکر مشخص
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید