مشخصات شهید

شهید علی فاریابی

173
نام علي
نام خانوادگی فاريابي
نام پدر صفري
تاربخ تولد 1346/03/21
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1363/08/04
محل شهادت مهاباد
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات پنجم ابتدايي
مدفن دير
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • شهید علی فاریابی در سال ۱۳۴۶ در خانواده ای مومن، با تقوا و مستضعف در دیّر به دنیا آمد. پدرش با کارگری مخارج زندگی را تأمین می کرد.  شهید تا کلاس  پنجم ابتدایی به تحصیل و کسب علم پرداخت و در کنار تحصیل با پدرش در کاگری همکاری می کرد و درآمد خود را به پدر می داد تا بتواند گوشه ای از مخارج زندگی را تأمین کند. در سن هجده سالگی ازدواج نمود و طی پنج مرحله در تاریخ های ۲۱/۱/۱۳۶۱ ، ۸/۱۱/۱۳۶۱ ، ۱۱/۳/۱۳۶۲، ۲۴/۱۱/۱۳۶۲ و ۱۵/۵/۱۳۶۳ به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد و به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در گرم نگه داشتن جبهه ها، لبیک گفت. در آخرین مرحله اعزام در جبهه خون رنگ غرب کشور و در مهاباد مستقر شد تا اینکه در تاریخ ۴/۸/۱۳۶۳ در اثر اصابت تیر به گلو به دیدار پروردگارش نائل آمد. ادامه مطلب
  بسم الله الرحمن الرحيم

  ولاتحسبن الدين قتلوا في سبيل الله امواتاً بل احياءٌ عند ربهم يرزقون

  گمان مبريد آنان كه در راه خدا كشته مي شوند، مرده اند بلكه زنده اند و نزد پروردگارشان روزي مي خورند .

  با درود به رهبر كبير انقلاب اسلامي « ‌امام خميني (ره) » و با سلام به امت شهيد پرور ايران و سلام به پدر و مادر عزيزم .

  من هدفي كه داشتم خدمت به خدا بوده و براي او به جبهه رفتم . اگر كسي در راه خدا بپا خيزد و در آن راه كشته شود براي خود بهترين راه را انتخاب كرده است و اگر من هم در اين راه كشته شوم به آرزوي خود رسيده ام . اميدوارم كه همه  اشخاص اعم از مردان و زنان و محصل و معلم كه پشت جبهه ها هستند با كار و تلاششان راه شهيدان را ادامه دهند. كارگران و كارمندان با كار و كوشش خود براي خودكفا شدن مملكت اسلامي كوشا باشند .

  از برادرم و خواهرم مي­خواهم هميشه زينب وار و قاطعانه امام را ياري كنند و راه شهيدان را ادامه دهند. هم اكنون كه به جبهه هاي حق عليه باطل مي شتابم  سفارشم به پـدر و مــادر و خانواده هاي شهداء اين است كه هرگز امام را تنها نگذاريد و اسلام را دوست بداريد و راهي كه امام گرفته است شما هم بگيريد.

  از پدر و مادر عزيزم مي خواهم كه مرا ببخشيد و اگر اشتباهي يا گناهي از من سرزده باشد مرا عفو كنيد و از خداي متعال درخواست كنيد كه مرا ببخشد.

  اگر من به نداي هل من ناصر ينصرني امام لبيك نگويم پس چه كسي بگويد ؟ منافقين خلق يا فدايي خلق ؟!

  بعد از مرگم هيچكس برايم گريه نكند چون اوّلاً : روح من ناراحت مي­شود. دوم: اينكه منافقان ضد انقلاب ديوصفت از ناراحتي و بي­تابي شما خوشحال مي شوند و به راه پليدشان ادامه مي دهند .

  به مردم مسلمان و غيور ديّر مي گويم كه : راه شهيدان را ادامه دهيد و بدانيد كه راه شهيدان همان راه اسلام است، راه رهبر عزيز و عاليقدر ما ، امام امت خميني بت شكن است . اميدوارم بتوانم با نثار خونم ، درخت تنومند و زيباي اسلام را آبياري كنم تا رشد يابد .

  والسلام

  خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

  علي فاريابي ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار دير
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید