مشخصات شهید

شهید علی سلمانی

194
نام علي
نام خانوادگی سلماني
نام پدر حسن
تاربخ تولد 1346/07/10
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1364/01/05
محل شهادت هورالعظیم
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات پنجم ابتدايي
مدفن دوراهك
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • شهید جاوید الاثر علی سلمانی، در سال ۱۳۴۶ در خانواده ای مذهبی و معتقد به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در دوراهک دیده به جهان گشود. پس از گذراندن دوران کودکی در دامان پاک پدر و مادری مهربان و دلسوز برای کسب علم و دانش به مدرسه رفت.

  دوران تحصیل ابتدایی را پشت سر گذاشت و دوره راهنمایی را به علت بضاعت مالی نامناسب خانواده رها کرد و به کار و تلاش مشغول شد. پس از فوت پدرش در سال دوم راهنمایی مسئولیت اداره خانواده بر عهده اش افتاد و سختی زندگی را بیش از پیش تجربه نمود.

  با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، با نام نویسی در بسیج دوراهک، آمادگی خود را برای اعزام به جبهه های نبرد حق علیه باطل و نور علیه ظلمت اعلام نمود. از اعضای فعال بسیج بود و با اجازه مادرش طی دو مرحله در تاریخ های ۱۵/۵/۱۳۶۳ و ۴/۱۲/۱۳۶۳ به جبهه اعزام شد که در مرحله دوم در عملیات بدر شرکت کرده و در تاریخ ۵/۱/۱۳۶۴ در طلیعه هفتمین بهار آزادی ، به سوی معبود حقیقی خویش پر گشود و مادرش سال ها در انتظار آمدنش و یا حتی برگشت استخوانی از او ماند. ادامه مطلب
  و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

  کسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده مپندارید بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.

  اینجانب علی سلمانی بی هیچ اجباری، عازم جبهه حق علیه باطل شدم تا بتوانم خدمتی به اسلام و مسلمین کنم و در راه اسلام بجنگم یا کشته شوم یا پیروز که هر دو خوب است و اگر ما در خانه بنشینیم و بگوییم مسلمانیم و به جبهه و به یاری امام نرویم و در رکاب او نجنگیم پس فایده ندارد و این وظیفه است که به گردن همه ی مسلمانان است که از دین و شرف و آب و خاک و ناموس دفاع کنند. اگر خدای نکرده ما نجنبیدیم و تنبلی کردیم و دشمن در خانه ما ماند، و بعد این ننگ است که به گردن ما مسلمین می ماند و خون ما که از خون علی اکبر حسین­(ع) بهتر نیست که رفت و اهداء کرد بخاطر اینکه اسلام زنده باشد.

  به مادر و خواهر و برادران توصیه می کنم که ناراحت نباشند برای اینکه به جبهه رفته ام. چنانچه شهادت نصیبم شد در بهشت شهدای دوراهک کنار برادران به خاکم بسپارند.

  والسلام علیکم و رحمت الله

  خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. معلولین و مجروحین شفا بده . ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار دوراهك
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید