مشخصات شهید

شهید علی بحرینی

202
نام علي
نام خانوادگی بحريني
نام پدر غلامحسين
تاربخ تولد 1339/01/20
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1360/06/14
محل شهادت كله قندي
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت سرباززميني ارتش
شغل -
تحصیلات پنجم ابتدايي
مدفن دير
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • شهيد علي بحريني در سال ۱۳۳۹ ، در بردخون در خانواده اي مستضعف ديده به جهان گشود. هفت ساله بود که به مدرسه رفت و تا کلاس چهارم در بردخون تحصيل نمود و به علت مهاجرت خانواده به بندر ديّر، کلاس پنجم را در اين شهر خواند. به علت فقر خانواده ناگزير مدرسه را ترک مي کند و به کمک پدر خويش به تأمين معاش خانواده مي پردازد و کار را با اشتغال در کشتيهاي صيادي آغاز مي کند. با وجود اينکه سني از او نگذشته بود به ناچار براي کار به کشور کويت مي رود و در غربت با انجام کارهايي که شايد در حد بدن ضعيف او نبود، پدرش را ياري مي دهد.

  با آگاهي از اينکه زمان خدمت مقدس سربازي اش نزديک است، خود را به حوزه نظام وظيفه معرفي مي کند و دفترچه آماده به خدمت را دريافت مي کند و پس از مدتي با خوشحالي و سرافرازي و با اين منطق که خدمت در ارتش، خدمت به اسلام و انقلاب اسلامي است، راهي کرمان مي شود و دوره آموزشي را با موفقيت در آنجا سپري مي کند. پس از دوران آموزشي به اهواز منتقل مي شود و در پادگان حميد و در جبهه خونرنگ دشت آزادگان به لشکريان توحيد مي پيوندد و دلاورانه در برابر کفار از خدا بي خبر مي ايستد. و در يک حمله با شجاعت هر چه تمام تر تعدادي از مزدوران را به هلاکت مي رساند و يک تانک دشمن را منهدم مي نمايد که مورد تشويق فرمانده خود قرار مي گيرد و به گرفتن يک درجه بالاتر نائل مي شود.

  پس از بازگشت مجدد به جبهه اين بار هم دلاورانه در صف مقدم جبهه قرار مي گيرد. و بالاخره در تاريخ ۱۴ /۶/۱۳۶۰ در جبهه کله قندي اهواز به درجه رفيع شهادت نائل مي گردد. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار دير
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید