مشخصات شهید

شهید عبدالله زارعی

53
نام عبدالله
نام خانوادگی زارعي
نام پدر اسفنديار
تاربخ تولد 1338/05/02
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1360/05/17
محل شهادت اهواز
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت سربازهوايي ارتش
شغل -
تحصیلات سوم راهنمايي
مدفن برازجان
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • مصاحبه
 • در روز دوم مرداد ماه سال 1338 در احمدآباد آبادان ديده به جهان گشود. شهيد زارعي دوران تحصيلات ابتدايي را در آبادان به اتمام رساند ودوران راهنمايي ودبيرستان را در شهر برازجان به پايان رسانيد ودر تاريخ 1358/12/18 به خدمت مقدس سربازي اعزام گرديد دوران آموزشي را در تهران گذارنيد وسپس به پايگاه نيروي هوايي بوشهر منتقل ودر گروهان پاسداري به خدمت مشغول گرديد در همان موقع جنگ  تحميلي عراق بر عليه جمهوري اسلامي ايران شروع شد . شهيد زارعي جهت رفتن به جبهه حق از فرماندهان خود كسب اجازه مي كرد،ولي با توجه به نيازي كه به گروهان پاسداران مستقر درپايگاه وجود داشت، به ايشان اجازه داده نمي شد.اما پس ازچندي ستادي متشكل از پرسنلِ كادر و وظيفه تشكيل شد كه از داوطلبين حضور در جبهه ها ثبت نام به عمل مي آورد.شهيد زارعي با توجه به علاقة شديدي كه به جهاد در راه خدا  داشت در ستاد مذكور ثبت نام كرد و به جبهه حق عليه باطل اعزام شد به اتفاق دوستان و همقطاران خود از پايگاه هوايي بوشهر به اهواز اعزام و در گروه خمپاره انداز مشغول خدمت شد و پس از رشادتها و دلاوري ها سرانجام در روز 1360/5/17 به وسيله تركش خمپارة بعثيون كافر به درجة رفيع شهادت نائل وبه لقاالله پيوست .چند روز پس از شهادت،جسم غرق به خونش به برازجان منتقل ودر قطعه شهداء برازجان به خاك سپرده شد.


  شهيد زارعي قبل از شهادتش سخنانش اين بود در حقيقت وصيتش اين بود زيرا از او وصيت نامه كتبي به جاي نمانده است: الان كه به جبهه مي روم بيش از حد خوشحالم و خانواده ام نبايد نگران حال من باشند. اگر شهيد شدم پدرم موظف است مبلغ 27000 ريال پولي كه دارم به حساب 100 امام واريز كند كه اين كار انجام گرفت. هميشه مي گفت:تا عده اي در راه خدا جانفشاني نكنند و شهيد نشوند اين انقلاب به پيروزي نمي رسد و پايه اش محكم و استوار نمي شود.


  از خصوصيات بارز شهيد برخورد متواضعانه با زيردستان و فروتني در مقابل مافوق و بزرگترها بود. هميشه با اخلاق نيكو به ديگران درس برخورد صحيح را به ديگران مي آموخت.

  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  مادر شهید:فرزندم در سال 1338 چشم به جهان گشود ميزان تحصيلات ايشان ديپلم بود فرزند شهيدم در مدت تحصيلش بسيار كوشا بود و به درس علاقه زيادي داشت . ايشان غير از كتب درسي كتابهاي غير درسي نيز مطالعه مي كرد در ارتباط با رفتن فرزندم به جبهه بايد بگويم كه عبدالله ذوق وشوق زيادي برايرفتن به جبهه داشت و بدون اطلاع خانواده به جبهه رفت ولي هنگامي كه خبر رفتن ايشان را شنيدم خوشحال شدم زيرا كه بسيار سرافراز شدم كه هدف و تمام تلاش پسرم خدمت به اسلام وقرآن است. ايشان نيكوترين صفات و بهترين خصايل داشت او بسيار مهربان وخونگرم بود .  از اينكه مادر شهيد هستم احساس خوشبختي مي كنم و اميدوارم كه مردم به خون شهدا وفادار باشند. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار برازجان
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید