مشخصات شهید

شهید عبدالحسین ابراهیمی تنها

188
نام عبدالحسين
نام خانوادگی ابراهيمی تنها
نام پدر غلامحسين
تاربخ تولد 1345/02/09
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1365/10/04
محل شهادت ام الرصاص
مسئولیت مسئول تيم اطلاعات
نوع عضویت پاسدار
شغل پاسدار
تحصیلات سوم راهنمايی
مدفن دير
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • پاسدار شهید عبدالحسین ابراهیمی تنها در سال ۱۳۴۵ در روستای جبرانی از توابع شهرستان دیّر دیده به جهان گشود.ارادت خانواده به سید و سالار شهیدان ، حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) باعث شد که نام او را عبدلحسین نهند.  پدرش صیاد ساده دل و کم بضاعتی بود که به سختی روزگار را می گذراند. کودک خردسالی بیش نبود که قرآن را فراگرفت و با صدای زیبا و لحن دلنشینی تلاوت می کرد. اُنس او با کلام خدا یاعث شد که از برخورد خوبی با آشنایان برخوردار باشد و صله ی رحم در سرلوحه کارهایش باشد.

  دوره ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت. در راهپیمایی های انقلاب اسلامی در دیّر شرکت می رکد و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کسوت پاسدار به نهاد انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.

  حضور او در صحنه های نبرد حق علیه باطل نشان دهنده عمق اعتقاد او به اسلام و امام می باشد. شهید در طی دوران دفاع مقدس در ۱۰ نوبت در جبهه ها به عنوان فرمانده دسته اطلاعات و عملیات حضور داشت و با خلوص نیست در خدمت لشکر اسلام بود.

  سرانجام در آخرین مرحله اعزام به جبهه، در زمستان ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ شرکت نمود که در تاریخ ۴/۱۰/۱۳۶۵در منطقه جزیره ام الرصاص مفقود الاثر گردید تا اینکه پیکر مطهرش در تاریخ ۱۷/۴/۱۳۷۶ با شکوه خاصی بر دستان مردم بندر دیّر تشییع شد و در کنار همرزمان شهیدش در جنت الشهداء دیّر به خاک سپرده شد. ادامه مطلب
  بسم الله الرحمن الرحیم

  و قاتلوا هم حتی لا تکون فتنه و یکون الدین کله لله

  به نام الله، پاسدار حرمت خون شهیدان، با درود و سلام فراوان به خاتم­انبیاء، حضرت محمد (ص)، و جانشینان بر حق او و با سلام و درود فراوان بر مهدی منتظر و نائب بر حقش، خمینی عزیز و با درود و سلام فراوان بر شهیدان و مفقودین و اسیران و جانبازان.

  این جانب عبدالحسین ابراهیمی تنها تاریخ تولد ۱۳۴۵ فرزند غلامحسین وصیت نامه خود را شروع می کنم:

  خداوندا به من توانایی بده تا بتوانم دینم را ادا کنم و فردای قیامت پیش­شهیدان شرمنده نباشم.

  خدایا تو خود می دانی که هیچ هدفی جز خدمت به اسلام ندارم و خودت این خدمت را از بنده بپذیر.

  ای برادران و خواهران،شما که بر سر مزار آمدید، امیدوارم خداوند به شما اجر عظیم دهد و وصیتی دارم برای شما که دنباله رو امام بزرگوار باشید و مبادا غفلت کنید. قدر امام عزیز را بدانید. او بود که ملت ایران را از سیاه چالها بیرون آورد و به اینجا رسانید که ملت، شهید پرور شده است.

  وصیتی دارم برای برادران جوان: ای برادران: راه شهیدان را ادامه دهید و نگذارید که اسلحه اینها بر زمین افتاده باشد و قاتلان شهیدان هم زنده باشند و شما هم ای برادرانم اگر می خواهید خون برادرتان به هدر نرود زود برخیزید و بروید به خیل سپاهیان اسلام بپیوندید.

  مادرم: مبادا جلوی برادرانم را بگیری و مانع از رفتن آن ها به جبهه شوی. اگر صبر پیشه کنی روز قیامت پیش حضرت فاطمه روسفید خواهی ماند.

  پدرم، ای میوه قلبم، مرا حلال کن. اجرت با خداوند بزرگ.

  پدر و مادرم، برادرانم و خواهرانم! مرا چه سعادتی است که انسان در این را برود.

  همسرم تو شریک زندگیم بودی. هر بدی از من دیدی حلالم کن و دخترم را با حجاب و زینبی بزرگ کن و خیلی مراقب باش. ای همسایگان و خویشاوندان هر بدی از من دیدید مرا حلال کنید.

  در آخر اگر جسدم به دستتان رسید مرا در شاهزاده ابوالقاسم کنار دیگر شهیدان به خاک بسپارید. اجر همگی آن ها که در تشییع جنازه و هفتم و چهلم شرکت کردند با خداوند بزرگ و متعال.

  در آخر از برادران پاسدار و همکاران می خواهم که هر بدی از بنده دیدند مرا حلال کنند.

  یک ماه روزه نگرفته ام اگر می توانید آن را بگیرید و یک نذر دارم که دخترم را به زیارت مشهد ببرید.

  برادر شما:عبدالحسین ابراهیمی تنها ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار دير
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید