مشخصات شهید

شهید عباس بکران

222
نام عباس
نام خانوادگی بكران
نام پدر خداداد
تاربخ تولد 1343/07/12
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1365/08/08
محل شهادت خليج فارس
مسئولیت مركزتلفن
نوع عضویت پاسدار
شغل پاسدار
تحصیلات سوم راهنمايي
مدفن مفقودالجسد
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • شهید عباس بکران، در سال ۱۳۴۳ در بندر دیّر دیده به جهان گشود. کودکی را در دامان پدر و مادرش که ارادتمند اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بودند، گذراند. در دبستان داریوش ( آیت الله سعیدی) و مدرسه راهنمایی دیّر، در زمره دانش آموزان با انضباط و با اخلاق بود. هیچگاه آموزگاران و دبیران از او گلایه ای نداشتند و همکلاسی هایش نیز از او آرزده خاطر نشدند.

  با تسکیل سپاه پاسدران انقلاب اسلامی، به عصویت این نهاد مقدس درآمد و در قسمت مخابرات سپاه خدمت می کرد. با همه خوش برخورد و مهربان بود و در نهایت ادب و احترام با همشهریان برخورد می کرد؛ به همین دلیل نیز اهالی محله خنیاء بندر دیّر از پیرو و جوان برای او گریستند و افسوس خوردند که نتوانستند با پیکر مطهرش وداع کنند.

  به امام خالصانه عشق می ورزید و می گفت قدر امام را بدانید و او را تنها نگذارید. پدرش همیشه می گفت از عباس رضای هستم،، زیا فرد با خدایی است، فردی صمیمی و مخلص است.

  رسته خدمتی شهید، مخابرات بود و در یان قسمت در نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمت می کرد.  سرانجام با بمباران شناور شهید و همرزمانش در خلیج نیلگون فارس، در تاریخ ۸/۸/۱۳۶۵، شهید بکران به شهادت رسید و آرزوی تشییع با شکوه بدنش، بر دل ساحل نشینان خلیج فارس تا ابد ماند. ادامه مطلب
  بسم الله الرحمن الرحیم

  و قاتلوهم حتی لا تکون فتنه

  با درود بر امام زمان و نائب بر حقش امام خمینی و درود بر شهیدان به خون خفته از هابیل تا کربلا و از کربلا تا کربلای ایران.

  برادران و خواهران! امروز جنگ صورت جدیدی به خود گرفته است و صدام خونخوار که قدرت و توانایی خود را در مقابل رزمندگان اسلام از دست داده شهرهای بی دفاع کشور اسلامی را مورد حمله قرار می دهد و مردم بی دفاع شهرها را به شهادت می رساند. وظیفه ماست که انتقام خون این عزیزان را از صدام بگیریم و مشت محکمی بر دهان این جرثومه فساد بزنیم که قدرت بلند شدن را نداشته باشد.

  ای برادران عزیز! جبهه را گرم نگه دارید و هر وقت که جبهه احتیاج به نیرو داشت خود را به جبهه برسانید و ندای امام را لبیک بگوئید و از تفرقه و جدایی دوری کنید که دشمنان اسلام همیشه در فکر تفرقه هستند و می خواهند بین مسلمین جدایی بیاندازند. شما وحدت خود را حفظ کنید و به آن ها بفهمانید که مسلمان، مرد اتحاد و جنگ است و از  جنگ نمی هراسد. برادران ! این انقلاب را حفظ کنید و امام را تنها نگذارید. آیا اگر امام نبود این سعادت نصیب ما می شد و آیا آرزویمان برآورده می شد؟ پس قدر این امام را بدانید و او را تنها نگذارید.

  پدر و مادرم می دانم که مرگ فرزند سخت است و باید صبر داشته باشد. اسلام احتیاج به خون دارد. باید خون داد و این اسلام را یاری کرد.

  امیدوارم که مرا ببخشید. موتور سیکلت، پدرم هر کارش می خواهد بکند. و تو ای مادرم صبر و بردباری را پیشه کن و هیچگونه ناراحتی به خود راه ندهید و خدا را شکر کنید که خداوند توفیق شهادت در راهش را نصیب من گردانید. برادرم مرا ببخش، برادرم من به شما خیلی بدی کردم ، امیدوارم که مرا ببخشید. و همچنین خواهرانم اگر بدی از من دیده اید مرا به خاطر رضای خدا ببخشید. و شما دوستان اگر گاهی اوقات به شما بدی کردم و یا ناراحتی از من سر زده به بزرگی خود ببخشید.

  در شاهزاده ابوالقاسم مرا به خاک بسپارید.

  خدا حافظ همگی

  ۲۰/۱۲/۱۳۶۴-در قرارگاه نوح نبی(ع)-پاسدار اسلام عباس بکران ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار مفقودالجسد
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید