مشخصات شهید

شهید طالب ابراهیمی

521
نام طالب
نام خانوادگی ابراهيمي
نام پدر محمد
تاربخ تولد 1342/08/06
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1361/01/02
محل شهادت شوش
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل دانش آموز
تحصیلات دوره دبيرستان
مدفن بردستان
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • شهید طالب ابراهیمی، در سال ۱۳۴۴ در خانواده ای مومن، متدین و مستضعف در بردستان دیده به جهان گشود. در سن هفت سالگی وارد دبستان شد و از استعداد و نبوغ سرشاری برخوردار بود. علی رغم اینکه از نظر مالی وضع خوبی نداشتند، اما از نظر علمی و درسی از همه غنی تر بود و در تمامی درس ها پیشتاز بود؛ انشاء را به خوبی می نوشت؛ به نمازش اهمیت می داد و هیچ گاه مسجد را رها نمی کرد. به کتاب و کتابخوانی علاقه وافری داشت و به عنوان پایه گذار کتابخانه عمومی بردستان، شب و روز در راستای اهداف انقلاب اسلامی تلاش می کرد. از اعضای فعال انجمن اسلامی ابوذر بردستان بود و در مبارزه با کج اندیشان پیشگام بود. تحصیلات خود را علی رغم تمام مشکلات تا پایان اول متوسطه سپری نمود و با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، پس از گذراندن دوره آموزش نظامی به جبهه ها شتافت و سرانجام پس از رشادت های فراوان در تاریخ ۲/۱/۱۳۶۱ در عملیات فتح المبین در منطقه شوش به درجه رفیع شهادت نائل آمد. ادامه مطلب
  بسم الله الرحمن الرحيم

  من امروز که اين وصيتنامه را مي نويسم، همچون ميثم تمار آماده و مهيا هستم که با دشمنان اسلام و مسلمين بجنگم. من افتخار ميکنم که از طبقه محروم جامعه هستم و ما مستضعفين هستيم که به جبهه ميرويم تا از کيان اسلام دفاع کنيم. من خوشحالم که جانم را فداي اسلام و مکتب محمد و علي مي کنم. افتخار مي کنم که ايدئولوژيم اسلام است، اسلامي که به من فهماند، چگونه بينديشم و چگونه راهم را انتخاب کنم. در واقع زماني توانستم اسلام واقعي را بيابم که پا به بسيج نهادم و از جوّ دروني بسيج استفاده کردم و بهتر توانستم با مکتبم آشنا شوم، تا آنجا که خونم را نثار اين مکتب ميکنم و از اين انقلاب الهي چه در جبهه داخلي و چه در جبهه خارجي ، حراست و پاسداري مي نمايم.

  ملت عزيز و شهيد پرور ايران وصيت من اينست که قدر اين انقلاب بدانيد، و هيچگاه از فکر انقلاب خارج نشويد. و دست  از رهبري پيامبر­گونه امام امت برنداريد که به ذلت و خواري کشيده خواهيد شد.

  دوستان من اگر از من خطايي ديده ايد به بزرگی خودتان از من ببخشيد و هميشه بر ضد منافقين باشيد و همچون گذشته دست از سر آنها بر­نداريد.

  مادر جان: بعد از شنيدن خبر شهادت من خواهش مي کنم اشک مريز و به خواهرانم بگو که بر من نگريند که اجر و  ثواب من کم ميشود و همچون زينب که در بالاي سر بريده برادرش بود مقاوم و استوار بايستيد و هيچ خللي در روحيه انقلابي شما رخ ندهد.

  برادرانم: هرگز از اينکه من شهيد شده ام ناراحت نشويد و همچون امام خود مقاوم بايستيد و دفتر و کتابم را و اسلحه ام  را برداريد و راهم را که همان راه علي اکبر است ادامه دهيد.

  پدر جان:  به بزرگي خودت مرا ببخش که من در حال تو خيلي بد بودم شرمنده هستم و الآن پشيمان شده ام و همچون امام حسين که بر بالين پسرش آمد، بيا و حاضر شو و پيام مرا به همکلاسانم برسان که تو پيام رسان خوبي هستي.

  همکلاسانم: هرگز نگذاريد در مدرسه ها کساني اخلال کنند و همواره در سنگر مدرسه بمانيد و مشتي محکم به دهان منافقين بزنيد. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بردستان
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید