مشخصات شهید

شهید سلبعلی آقارضایی

120
نام سلبعلی
نام خانوادگی آقارضايی
نام پدر فرضعلی
تاربخ تولد 1317/02/25
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1363/04/30
محل شهادت بيمارستان
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات بي سواد
مدفن بردستان
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • شهید سلبعلی آقارضایی، در سال ۱۳۱۷ در روستای کرزین از توابع فیروزآباد استان فارس دیده به جهان گشود. در خانواده ای محروم و مستضعف که با دامداری و کشاورزی، روزگار می گذرانیدند و به همین مقدار نیز قانه بودند و خدای بزرگ را شکر می گفتند.

  شهید بیش از ۴۵ روز در شکم مادرش نبود که پدر خود را از دست داد و پس از آن بود که خانواده اش از محل، مهاجرت نمودند و به طرف جم و ریز آمدند. بیشت و پنج سال بیشتر نداشت که مادرش رحلت نمود و بعد از آن ، شهید جهت امرار معاش به قطر رفت و مدت ۳ سال در آنجا کار کرد و چون خبر فوت برادرش را شنید به ایران بازگشت. پس از مدتی اقامت در ایران، برای کامل کردن دین خود، ازدواج نمود.

  شهید در ایام انقلاب اسلامی به طور فعال در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت می جست و بعضی اوقات نیز کفن می پوشید و جلوی راهپیمایان، خشم و انزجار خود را نسبت به رژیم منحوس پهلوی، ابراز می داشت. شهید از صمیم قلب، امام عزیز را دوست می داشت و این موضوع را همیشه به نزدیکاش می گفت که چون امام فرمان داده اند، من هم بایستی در جبهه شرکت فعال داشته باشم و بر همین عقیده بود که برای مدت ۶ بار به جبهه نبرد حق علیه باطل اعزام شد و در عملیات خیبر بود که بر اثر استفاده صدامیان از گازهای سمی و بمب های شیمیایی، مصدوم شد و مدتی نیز بستری شد تا اینکه سرانجام در تاریخ ۳۰/۴/۱۳۶۳ در بیمارستان فاطمه زهرا (س) بوشهر به دیدار معبودش شتافت و به شهادت رسید. ادامه مطلب
  بسم الله الرحمن الرحیم

  «انا فتحنا لک فتحاً مبینا»

  بنده « سلبعلی آقا رضایی» وصیت می کنم که: بعد از خودم وارثم، فرزندم می باشد و کسی حق گرفتن بچه از مادرش را ندارد و بچه ها باید اختیار مادرشان باشد و خانه ام متعلق به بچه ام می باشد.

  چون تکلیف است باید بروم و از اسلام دفاع کنم و از ملت ایران می­خواهم که دعا به جان امام بکنند.

  من با کمال میل، این راه را پذیرفته ام و از این نیز راه علی (ع) و راه حسین (ع) و راه اماممان « خمینی بت شکن»، زیرا این راه رستگاری است، راه صراط مستقیم می باشد و راه خشنودی و پیوستن به یاران حضرت مهدی (عج) می باشد.

  در ضمن: کسی دوست من یا برادر من می باشد که : راهی را که من انتخاب کرده ام، پیروی کند و راه امام امت را پیروی کند و از دوستان و آشنایان و خویشان می خواهم که از خدا برای من طلب مغفرت و آمرزش کنند زیرا که در درگاه خدا، شرمنده ام، چه مسئولیت یک انسان مسلمان را نتوانسته ام عمل کنم .

  و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

  خدایا،خدایا، تا انقلاب مهدی ، خمینی را نگهدار.

  ۲۶/۱۰/۱۳۶۱ – یوسف سلبعلی آقا رضایی ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بردستان
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید