مشخصات شهید

شهید صفدر محمدی لقب

78
نام صفدر
نام خانوادگی محمدي لقب
نام پدر علي
تاربخ تولد 1347/01/01
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1360/09/30
محل شهادت برازجان
مسئولیت نگهبان ايران گاز
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات دوره راهنمايي
مدفن بردخون
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • شهيد صفدر محمدي لقب در سال ۱۳۴۷ در روستاي کردوان سفلي، از توابع شهرستان دشتی ديده به جهان گشود. در سن شش سالگي در همان روستا به مدرسه رفت و تحصيلات خود را تا کلاس پنجم ابتدایی ادامه داد. به علت فقر اقتصادی خانواده، پدر مهارجت را اختیار کرده و به ناچار در شهر برازجان اقامت کزید و با کارگری، روزگار می گذرانید. ادامه تحصیل شد در برازجان بود و تا کلاس اول راهنمایی درس خواند. از استعداد خوبی برخوردار بود، به نحوی که قرآن را یک ماهه ختم کرد. از نظر اخلاق و رفتار، فردي شايسته بود.  عضو فعال بسیج محل بود. روزها به مدرسه می رفت و شب ها نیز در پایگاه مقاومت نگهبانی می داد. مدافع سرسخت حضرت امام و انقلاب اسلامی بود و اگر کسی قصد تعرض و توهین به انقلاب اسلامی داشت، با وجود سن کم از انقلاب دفاع می کرد و می گفت ما هر چه داریم از انقلاب است.

  در راهپیمایی ها شرکت می کرد، وقتی از او سوال می شد، می گفت دستور امام است و من مطیع او هستم. او هر دستوری داد، باید اطاعت کنیم. مرتب به مسجد می رفت و بیشتر نمازهایش را در مسجد اقامه می نمود. از مدرسه که بر می گشت به مسجد می رفت. به پایگاه می رفت. کتاب های مذهبی و مجله مطالعه می کرد و رفت و آمدش بیشتر با بچه های بسیج بود.

  سرانجام در سن ۱۳ سالگی، شب هنگام که در پایگاه مقاومت بسیج مالک اشتر مسجد شهید دستغیب برازجان، مشغول نگهبانی بود، مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل می آید. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بردخون
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید