مشخصات شهید

شهید سیدعباس صفوی

321
نام سيدعباس
نام خانوادگی صفوي
نام پدر سيدمحمد
تاربخ تولد 1336/01/01
محل تولد بوشهر - بوشهر
تاریخ شهادت 1359/11/21
محل شهادت اميديه-اهواز
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات دوره دبيرستان
مدفن بوشهر
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • بسم الله الرحمن الرحیم

   

  زندگینامه : شهید عزیز عبدی پور

   

  شهید و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لاتشعرون . به شهدان راه حق مرده مگوئید آنها زنده هستند ولی شما نمیدانید.

  در حساسترین مقطع زمانی و مبارزاتی امت شهید پرور اسلام به استکبار جهانی بسرکردگی امریکا بار دگر مکتب خون تجلی کرد و سید عباس صفوی مردی از تبار ابراهیم و حسین به پیشگاه الله رهنمون گشت بنا به سنت ابراهیم خلیل الله ، امت تا ظهور مهدی (عج) به پیشگاه خدا برای برقراری قسط و عدل قربانی خواهد داد و این رسم مردان مسلمان است. شهید عباس صفوی تبلوری بود از رشادت و شهادت که در دامن احکام نجاتبخش اسلام رشد کرد ، همواره سعی میکرد با دیگر برادران فدایی ارسال پیشگام مبارزات ضد کفر شود . سید پس از شرکت فعال و نقش مهم در سازماندهی راهپیمائی و تظاهرات مردم غیور بوشهر به پاسدرای از دستاوردهای انقلاب پرداخت او در اماکن متصرف شده امت مسلمان از جمله ژاندارمری و زندان شهربانی که در آن پاسداران انقلاب و پاسبانان تلفیق شده بودند همچنان به فعالیت خود ادامه دادو با هر گامی که بر میداشت همچون فولاد آبدیده تر میشد.

  او در تشکیل شوراهای محلی و جمعیت فدائیان اسلام ایفاگر نقش تحسین برانگیزی بود. قبل از اینکه امام فرمان بسیج و ارتش بیست میلیونی را بدهد او با جمعی از برادران فدائی اسلام کوشش برای آماده کردن جوانان متعهد و مسلمان فوشهر جهت مقابله با کفر جهانی نمودند و تعداد  بسیاری از خواهران و برادران بوشهری را در حد اعلا با این فنون آشنا ساخت .

  پس از مدتی برادر شهید نماینده نیروی دریائی در بسیج گشت (زیرا محل کار او نیروی دریایی بود) و شدیدا" و مستمرا" با این ارگانها همکاری می نمود .در گروه مبارزه با مواد مخدر نیز همکاری داشت وهرزمان که صحبت از ماموریت میشد سید شجاعانه ومتواضعانه پیشقدم میشد وهرلحظه برای رسیدن به معبودش الله بیقراری می کرد تا بالاخره بدن مطهرش به ا و پیوست . این بود گوشه ای از دریای بیکران زندگی شهید سید عباس صفوی.

  بیاری خدای توانا جمعیت فدائیان اسلام ( وفاداران شهید نواب صفوی) بوشهر

   

  والسلام

  روانش شاد و راهش مستدام باد

   

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بوشهر
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید