مشخصات شهید

شهید رسول عبدالله زاده

553
نام رسول
نام خانوادگی عبدالله زاده
نام پدر عبدالله
تاربخ تولد 1332/01/09
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1359/07/22
محل شهادت خرمشهر
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت پاسداركميته
شغل پاسداركميته
تحصیلات دوره راهنمايي
مدفن مفقود
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • مصاحبه
 • زندیگنامه شهید

  رسول عبدالله زاده در روستاي جتوط متولد شدند . خانواده ايشان به خاطر ارادت و محبتي كه به ائمه داشتند نام ايشان را رسول انتخاب كردند . ايشان در دوران كودكي فردي مؤدب و متين بودند در كارهاي خانه و كشاورزي به پدر و مادر خود كمك مي كرد . ايشان در همان دوران كودكي به نماز و روزه علاقه خاصي داشتند و از همان كودكي نماز مي خواندند . شهيد در سن شش سالگي به مدرسه رفتند و با وجود مشكلات فراوان و سختي هاي بسياري كه بود تا كلاس اول راهنمايي درس خواندند و سپس ترك تحصيل كردند و به پدر خود در كارهاي كشاورزي كمك مي كردند . ايشان هميشه به دوستان و خانواده خود توصيه مي كردند كه نماز را فراموش نكنيد و هميشه نماز خود را به جماعت و در مساجد بخوانيد و توصيه به شركت در كارهاي خير و خداپسندانه مي كردند و تا جائي كه مي توانست به افراد روستا و مردم كمك مي كرد . در برخورد با همه اهالي روستا با گشاده روئي و خوش اخلاقي برخورد مي كرد .

  ايشان در زمان پيروزي انقلاب مبارزات گسترده اي را عليه شاه و حكومت جنايتكار وي انجام دادند و در راهپيمائيها شركت فعالانه داشتند . در مراسماتي كه در پايگاه مقاومت و مسجد برگزار مي شد هميشه حضور داشتند ايشان بعد از انجام خدمت سربازي خود تصميم گرفتند كه به جبهه بروند و عليه دشمن بعث بجنگد . شهيد در سال 59 در اوايل جنگ تصميم گرفتند كه به جبهه بروند و بعد از آن زمان تا كنون اثري و خبري از ايشان نداريم ولي با توجه به شواهد و گفته ها به احتمال زياد ايشان شهيد شده اند ولي تا كنون جسد ايشان كشف نشده است .

  از مردم عزيز مي خواهيم كه پاسدار آرمانهاي شهدا و با رعايت مسائل و دستورات دين اسلام و ارزشهاي انقلاب حرمت خون شهيدان را حفظ كنند و از مسئولين هم مي خواهم كه با ارائه آثار شهيدان و برگزاري يادواره ها ، ارزشها و آرمانهاي شهيدان را به جوانان و آيندگان اين كشور معرفي كنند . ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  مصاحبه با اعضاي خانواده

  شرح زندگي رسول عبدالله زاده

  مادر شهيد :

  الف ) دوره پيش از تولد :

  به خاطر تعلق خاطر خانواده جاويدالاثر به ائمه معصومين و خاصه پيامبر اكرم ( ص ) نام رسول را براي وي انتخاب نموديم و من به خاطر سن زيادم خاطره ي خاصي از آن دوران ندارم .

  ب ) دوران كودكي :

  در دوره كودكي آموزش خاصي نديد ولي نماز خواندن و روزه گرفتن را شروع كرد و علاقه خاصي به خواندن نماز از خود نشان داد . به پدر و مادر و تمام اعضاي خانواده علاقه زيادي داشت و به خانواده كمك مي كرد

  ج ) دوره خردسالي

  در سن شش سالگي به مدرسه رفت و با اين مشكلات كه در آن دوران وجود داشت . شهيد تا كلاس ششم قديم در خواند و تكاليف را به خوبي انجام داد و بعد از آن ديگر به مدرسه نرفت و كمك به پدر در كار كشاورزي را ترجيع داد . رابطه دوستانه و صميمي با هم كلاسي ها و دوستانش داشت و در اين دوران مسائل مذهبي را به طور كامل انجام مي داد .

  د ) دوره نوجواني و جواني

  مدارك و پرونده شهيد در مدرسه مي باشد و از دوستان صميمي وي كرم كهن و ايرج عبدالهي مي توان نام برد رابطه بسيار خوبي با

  اعضاي خانواده و دوستان و هم ولايتي ها داشت و پيروزي انقلاب و مبارزه با استعمار و ظلم خان ها در روحيه ي او اثر داشت و در دوران سربازي كه قبل از انقلاب بود با افكار امام آشنا شد و شهدا را بسيار دوست داشتند و با احزاب و گروهكهاي مخالف انقلاب و رژيم بسيار مخالف بود و به خاطر علاقه اي كه به نهادهاي انقلابي داشت در كميته انقلاب آن دوران كه به صورت مجزا از نيروي انتظامي بود عضو شد و همكاري زيادي با بسيج و كميته داشت .

  از خصوصيات بارز ايشان شجاعت و دلاوري ، وفاي به عهد و خوش خلقي با ديگران را مي توان نام برد . و همان طور كه گفتم علاقه و محبت خاصي به ائمه معصومين و اهل بيت داشت و يك شب در خواب ديدم كه رسول به خانه آمد و به او گفتم : كجا بودي ؟ ايشان گفتند در حسينيه بودم و داشتم سينه مي زديم ، خسته هستم و آب مي خواهم .

  در زمينه ورزشي در رشته هاي فوتبال فعاليت داشت و علاقه زيادي به اين ورزشها داشت .

  د ) دوره ي سربازي :

  در سال 1356 به خدمت سربازي اعزام شد و بعد از فرمان امام خميني مبني بر فرار سربازان و ترك خدمت او هم مانند ديگر سربازان به روستا برگشت و بعد از پيروزي انقلاب دوباره به خدمت رفت و از خاطرات دوران سربازي كه وقتي از خدمت برگشت قبل از پيروزي انقلاب مي گفت : ما نبايد براي شاه خدمت كنيم و از دوستان و هم خدمتي هاي ايشان اسماعيل رستمي و ابراهيم حيدري را مي توان نام برد . ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار مفقود
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید