مشخصات شهید

شهید خسرو محمدزاده

177
نام خسرو
نام خانوادگی محمدزاده
نام پدر محمد
تاربخ تولد 1347/05/09
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1362/04/20
محل شهادت شلمچه
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت سربازنيروي انتظامي
شغل -
تحصیلات دوره ابتدايي
مدفن بردستان
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • خاطرات
 • شهید خسرو محمد زاده، در سال ۱۳۴۱ در بردستان دیده به جهان گشود. دو ساله بود که مادرش را از دست داد و نزد مادر بزرگ و دیگر بستگان، بدون آغوش گرم مادر زندگی را ادامه داد. هفت ساله بود که به مدرسه رفت، ولی بیش از چند کلاس ادامه نداد. پس از ترک تحصیل، برای کسب معاش و کمک به پدر، دست به کار شد و نخست به کارکری و سپس کار در کشتی های شیلات و سپس به رانندگی مشغول شد. ۱۷ ساله بود که ازدواج نمود و سپس به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد. در خلال ۱۵ ماه سربازی، ۱۲ ماه را در جبهه های نبرد حق علیه باطل به سر برد.

  در مدتی که شهید در جبهه بود، یک بار زخمی شد که پس از التیام، مجدداً رهسپار جبهه ها گردید و سرانجام در تاریخ ۲۵/۴/۱۳۶۲ در جبهه زبیدات به درجه رفیع شهادت نائل آمد. ۶ ماه پس از شهادتش، فرزندش، روح الله به دنیا آمد. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  بسمه تعالی

  حضور محترم پدر عزیزم

  سلام

  پس از تقدیم عرض سلام، سلامتی شما و خانواده از درگاه خداوند متعال خواهان و خواستارم و امیدوارم که در کارهای زندگی و مشکلات آن موفق و پیروز باشی و همیشه مثل غنچه های بهاری شاد و کامیاب.

  آری پدر جان اگر از حال ابن بنده، فرزندت جویا شده باشید به لطف پروردگار بد نیستم و هنوز نفسی می آید و می رود، اگر چه قطع شدنش معلوم نیست.

  پدر جان حال که دارم نامه را برای شما می نویسم در سنگر نشسته و با بچه ها دور هم جمع هستیم و تاریخ این نامه ۱۴/۶/۱۳۶۱ می باشد.

  پدر جان نامه پر مهر و محبت شما در بهترین ساعت روز به دستم رسید و بی نهایت خوشحال گردیدم و آنچه که بخواهم بگویم و بنویسم ، قلم از نوشتن آن عاجز می ماند و بیشتر خوسحال از این شدم که پس از مدتی خبری از سلامتی شما و خانواده به دست آوردم.

  پدر جان حال دیگر اقوام چطور است؟ سلام مرا به یک یک آن ها برسان.

  حال ما، در اینجا خوب است و شما اصلاً به فکر ما نباشید. ما در اینجا کمال احتیاط را می کنیم.

  پدر جان حال همسرم چطور است؟ به او بگو که اصلاً شما در فکر نباشید و به کارهای خودتان بپردازید. هر چه خدا بخواهد پیش می آید…

  ۱۴/۶/۱۳۶۱ ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بردستان
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید