مشخصات شهید

شهید خداداد آبسالان

331
نام خداداد
نام خانوادگی آبسالان
نام پدر غلامعلی
تاربخ تولد 1 اسفند 1346
محل تولد هرمزگان - حاجی آباد روستای دهستان
تاریخ شهادت 16مهر 1366
محل شهادت خلیج فارس
مسئولیت
نوع عضویت پاسدار وظیفه
شغل پاسدار وظیفه
تحصیلات ابتدایی
مدفن ندارد
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • در میان طبیعت سخاوتمند و بی آلایش، قریه ای کوچک، اما باصفا به نام «دهستان» از توابع حاجی آباد هرمزگان بود که در آن کودکی نیک سیرت و پاک سرشت چشم به جهان گشود که پدر و مادرش به سپاس گزاری از دادار یکتا او را «خداداد» نام نهادند؛ هدیه ای از جانب خدا به خانواده ای که فقیر بودند؛ اما از ایمان سرشار و با خلوص و توکّل به زندگی ادامه می دادند. خداداد اولین فرزندشان بود و چون خون رگ ها و مردمک دیده شان از وی مراقبت می کردند.
  سختی زندگی و مشقّت طاقت سوز تنگدستی، اجازه نداد تا خداداد بیشتر از دو سال به کسب علوم و تحصیل ادامه دهد. چرخش دردناک چرخ زندگی آنان، خداداد را به بطن زندگی و متن معاش سوق داد و او کمک پدر در امر فراهم آوردن روزی خانواده شد. از آن جا که وی فرزند ارشد خانواده بود و ستونی از پایه های اصلی زندگی آنان، والدین او سعی کردند تا از طریق قانونی مانع انجام خدمت نظام وظیفه ی وی گردند؛ اما خداداد دل در گرو راهی کوتاه تر برای وصل به منبع فیض الهی بسته بود و سعی می کرد تا با توسّل به هر وسیله ای، در جبهه های نبرد حق علیه باطل حاضر شود و در کوره ی تفیده ی جنگ ایمان و اخلاص خود را آبدیده سازد. پس از به شهادت رسیدن برادرش «فرهاد» روح ناآرام و سرکش وی که ماندن در قفس تن را تاب مقاومت نداشت، بی تاب تر شد و آن قدر به تمنا ادامه داد تا والدین وی او را در رخت پرافتخار سربازی دیدند که به کرمان اعزام شده بود و دوران سربازی را طی می کرد و آماده می شد تا سر خویش را در پای مقصود به بازی گیرد.
  پس از مدتی خداداد را به بوشهر فرستادند تا در کنار آب های گسترده ی خلیج فارس، به حفظ و پاسداری از ارزش های ماندگار انقلاب مشغول شود که به قیمت خون شهیدان به دست آمده بود. خداداد آبسالان در چندین مأموریت دریایی شرکت کرد و بارها رو در رو و سینه به سینه ی از خدا بی خبرانِ جنگ طلب ایستاد و شجاعت و اخلاصش را اثبات کرد. در خلال یکی از مأموریت های دریایی، آبسالان به مصاف کفر مجسم یعنی آمریکایی های متجاوز اعزام شد و پس از درگیری شدید و وارد آوردن خسارات قابل توجهی به ناو آمریکایی، در حین بازگشت از مأموریت افتخارآفرینش، در سال 1367 هدف گلوله های کینه توزانه ی بالگردهای آمریکایی قرار گرفت و به مرز دست نایافتنی خلود و نامیرایی راه پیدا کرد که تنها مجوّز ورود او به آن خطه، خطرات و گذشتن از همه چیز و آزادی او بود.
  خداداد آبسالان به جمع یاران سالار شهیدان پیوست و خوشه چین الطاف بی واسطه ی الهی شد. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار ندارد
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید