مشخصات شهید

شهید حسین قائدی

200
نام حسين
نام خانوادگی قائدي
نام پدر حسن
تاربخ تولد 1343/01/02
محل تولد بوشهر - دشتي
تاریخ شهادت 1362/11/13
محل شهادت خرمشهر
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت سربازنيروي انتظامي
شغل -
تحصیلات دوره ابتدايي
مدفن بويري
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • مصاحبه
 • زندیگنامه شهید

  حسين قائدي فرزند حسن در سال 1343 در روستاي احشام قايدها در خانواده اي مستضعف چشم به جهان گشود . ايام زندگي خود را در كار و كارگري پرداخت. چون خانواده شهيد در فقر و تنگدستي به سر مــي بردند لذا شهيد نتوانست سواد بياموزد . بعد از چندي به كار دامداري مشغول گرديد . شهيد جهت خدمت مقدس سربازي خود را به حوزه ژاندرمري خورموج معرفي مي نمايد .

  وي در سال 1362  به خدمت مقدس سربازي اعزام گرديد .شهيد پس از پايان دوره سربازي   علاقه شديدي به جبهه در او نمايان مي شود و زندگي داشت و زنگي سعادتمندانه را در شهادت خلاصه مي كند . در مرحله دوم اعزام ، و در جبهه خرمشهر ، در تاريخ 13/11/1362 به دست بعثيون كافر به لقاء الله مي پيوندد.

   

  سجايای اخلاقی شهيد

  ايـن حقير نامدار قايدي برادر شهيد حسين قايدي هستم كه مـطـالـب ذيـل را  در مـورد شهيد بـرايتـان بيان مي كنم . هر چند كه زبان ما قاصر تر از آنست كه در مورد شهيد مطالبي بيان كنيم .

  شهــيد محبــوبيت زيادي در بين افراد خانواده و افراد محل داشت و هميشــه درسلام كردن به  كوچكتر      يا  بزرگتر پيش قدم بود . احترام زيادي نســبت به خانواده خود و ديگران قائل بود   هيــچ وقــت به هيچ كس از افراد خانواده آزار و اذيتي نمي كرد .

  شهيد در بيان مردم و دوستانش چون فردي خوش اخلاق بود جــاذبــه و محبوبيت داشت . شهيد انس و علاقه به قرآن و دعا و نيايش و پايبندي نسبت به انجام واجبات و ترك محرمات داشت  و به نمازهاي جماعت و جمعه مبادرت مي ورزيد .

  شهيــد در ســن 18 سالگي با ميل و شوق بسيار به خدمت مقدس سربازي   اعزام شد . در حين دوره سربازي جهت مرخصي به خانه مي آمد و از آنجايي كه وي علاقه شديدي به جبهه داشت در مرحله دوم  به جبهه خرمشهر  اعزام شد .

  در تاريخ 13/11/1362 به لقاء الله پيوست شهادت شهيد تاثير زيــادي بـــر من و خانــواده ام داشت . چون شهيد محبوبيت خاصي در بين خــويشان و دوســتان داشت عده كثيري با حال و هواي خاصي در تشــيع جــنازه او شـركت كردند . قبر او در امامزاده سلطان پير هاشم در كنار شهيداني چون عبدالرضا آشوري و عبدالرسول سليمانی مــي باشد . مــا از اينــكه خانواده شهيــد هستيم بسيــار افــتــخار مي كنيم . از مسئولين و مردم مي خواهيم كه را شهداء و امــام عزيز را ادامه دهند و در برابر تمام جهانخواران تن به ذلت و سازش ندهند.

  ندگي نامه پدر و مادر شهيد

  مشهدي حسن فرزند غلام  در روستاي احشام قايدها ديده به جهان گشود . او داراي دو برادر  و شش خواهر است كه يكي از برادران ايشان  به رحمت خدا رفته است .

  حسن قايدي به خاطر كمبود امكانات آموزشي و نبود مدرسه اي كه بتواند در آن درس بخواند نتوانست به تحصيل بپردازد و در همان جواني شروع به كار كرد وي مشغول كار كشاورزي و دامداري شد و از اين راه درآمدي عايدش مي شد كه براي تامين مخارج خانه صرف مي كرد .

  ايشان در همان سن جواني با خانم رضايي ازدواج مي كند كه ثمره اين ازدواج 5 پسر به نامهاي نامدار , ابول , غلامحسين , رسول و حسين و يك دختر   كه شهيد حسين قايدي پسر پنجم خانواده بوده است . ايشان  هنگامي كه در حال انجام خدمت مقدس سربازي به جبهه ها اعزام شد به درجه رفيع شهادت نائل آمد .

  بانـو رضايي فرزند محمد رضايي در روستاي   به دنيا آمد . به دليل كمبود امكانات آموزشي  نتوانست درس بخواند . مانند همه با سختي مي توانستند زندگي خود را اداره كنند . پدر وي به كشاورزي و باغداري مشغول بود. بانو رضايي مادر شهيد حسين قايدي فرزند پنجم خانواده است . ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  مصاحبه با خواهر شهيد

  حسين قايدي از 7 سالگي به مدرسه مي رفت و تحصيلات خودش را در همين روستا آغاز كرد . همانطور كه  در خواندن درس و تحصيل تمام سعي و تلاش خود را مي كرد  در كمك به پدر و مادر نيز كوتاهي نمي كرد .

  رفتار ايشان با پدر و مادر و تمامي خانواده بسيار عالي و   بود , در معاشرت با دوستان و آشنايان كمال ادب را رعايت مي كرد و به مردم روستا احترام خاصي مي گذاشت .

  قبل از اينكه حسين به سربازي برود در كارهاي كشاورزي و دامداري به پدرم كمك مي كرد و سعي مي كرد كه به پدر كمتر فشار بيايد و تا مي توانست خودش كارها را انجام مي داد بطوري كه دامداري پدر به دست حسين مي چرخيد , بعد از شهادت ايشان نيز كارهاي ايشان را من انجام مي دادم .

  او به همه علاقه داشت از كوچك گرفته تا بزرگ و به همه احترام مي گذاشت , نماز هايش را به موقع انجام مي داد و به وقت به مسجد مي رفت .

  خواهر شهيد مي گويد : حسين مستحق اين راه بوده است كه شهيد شده است و من افتخار مي كنم كه برادرم در راه روح الله شربت شهادت را نوشيده است . ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بويري
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید