مشخصات شهید

شهید جلیل امیری

626
نام جليل
نام خانوادگی اميري
نام پدر ابراهيم
تاربخ تولد 1337/08/14
محل تولد بوشهر - بوشهر
تاریخ شهادت 1359/07/04
محل شهادت خرمشهر
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت كادرزميني ارتش
شغل كادرزميني ارتش
تحصیلات سوم راهنمايي
مدفن خرمشهر
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • زندیگنامه شهید

  جليل در خانه اي مذهبي و كارگري در سال 1337 در شهر خرمشهر به دنيا آمد. پدرش به عنوان مكانيك در شركت‌هايي كه در خارگ به فعاليت اقتصادي مشغول بودند كار مي نمود و از اين طريق معاش خانواده را تامين مي كرد. جليل در كودكي به همراه خانواده به خارگ مهاجرت نمود تا در جايي ديگر و گوشه ديگري از ميهن اسلامي زندگي نمايند.

  جليل دوران كودكي را در ميان كوچه پس كوچه هاي خاكي خارگ با بازي‌ها و شادي‌هاي كودكانه سپري نمود. وي دوران تحصيلات ابتدايي و راهنمايي را در جزيره خارگ با موفقيت پشت سر گذاشت. و به علت علاقه اي كه به حضور در ارتش به منظور حفظ و حراست از ميهن اسلامي داشت به استخدام نيروي دريايي جمهوري اسلامي در آمد تا از اين طريق نان آور خانه باشد و كار حراست و پاسداري از كشور و ملت خود را در كارنامه كوتاه زندگي خود رقم زند.

  همسر شهيد از روحيات شهيد قبل از شهادت براي ما سخن         مي گويد: «شهيد اميري يك سال قبل از شهادت روحياتش فرق كرده بود مثل اينكه مي دانست به شهادت مي رسد و از فرداي خودش خبر داشت . زياد به خانه نمي آمد و بيشتر اوقات خود را در محل كار يا ماموريت اداري به شهرهاي اهواز و بندرعباس مي‌گذراند هر وقت به او مي گفتم مرخصي بگير و به خانه بيا، مي‌گفت: «من مي‌خواهم خدمت به ارتش و كشور و دينم نمايم» هميشه مي گفت : «من مي‌خواهم جايي بروم كه در راه خدا شهيد شوم.»

  او سرانجام 29 شهريور سال 1359 براي انجام ماموريت اداري به خرمشهر رفت و در 14 مهرماه همان سال بر اثر تركش خمپاره دشمن بعثي به درجه رفيع شهادت نايل آمد. پيكر مطهرش در خرمشهر تشييع و همانجا به خاك سپرده شد تا زيارتگاه عاشقان و عارفان و شفاي دل دردمندان باشد.

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار خرمشهر
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید