مشخصات شهید

شهید باقر میگلی نژاد

712
نام باقر
نام خانوادگی ميگلی نژاد
نام پدر محمد
تاربخ تولد 1326/11/02
محل تولد بوشهر - بوشهر
تاریخ شهادت 1360/12/28
محل شهادت شوش
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل كارمند بهداری
تحصیلات ديپلم
مدفن بوشهر
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • زندیگنامه شهید ادامه مطلب
  بسمه تعالی

   

  وصیت نامه شهید باقر میگلی نژاد

   

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون وعدا علیه حقا" فی التوریه والانجیل و القرآن ومن اوفی بعهده من الله فاستبشر وبایعک الذی بایعتم و ذلک هو الفوز العظیم .    ( قرآن کریم )

   

  و همانا خدا خرید از مومنان جانها ومالهایشان را که برای ایشان است بهشت ، جنگ کنند در راه خدا، پس بکشند و کشته شود ووعده ایست بر او ، حق است تورات و انجیل وقرآن و کیست وفادار ترین به عهد خود از خدا، پس شاد باشید به آنچه که سود نمودید و این است آن رستگاری بزرگ.

  درود خدا بر روان پاک همه شهیدان تاریخ از هابیل تا به سرور شهیدان حسین ابن علی (ع) و از سرور شهیدان تا شهیدان گلکون کفن انقلاب خونبار اینان بخصوص شهید مظلوم و شهدای محراب ، سلام برمهدی (عج) درود و سلام بر خمینی کبیر ونایب امام زمان، پیر جمارانی که رهبر و مرجع همه مستضعفین جهان است. هم اوست که زمینه انقلاب حضرت مهدی را فراهم خواهد کرد ، رهبر و مرجعی که ما را از باتلاق متعفن نظام دو هزار، و پانصد ساله شاهنشاهی نجات وجان و دوباره بخشید و سلام و درود به یاران پاک امام امت که با تلاش شبانه روزیشان این کشتی متلاطم انقلاب را به ساحل نجات هدایت خواهند کرد.

  درود خدا بر پاسداران ، که به قول امام اگر سپاه نبود کشور هم نبود ، درود به همه رزمندگان جان برکف که با ایثار خونشان درس جهاد وتلاش را به رهروانشان آموختند واما هم اکنون که در اهوازبسر میبرم هشدار به همه از خدا بی خبرها میدهم و اعلام میدارم که به خود آیند . وبه آغوش پر محبت اسلام بدر آیند. زیرا اسلام در این زمان با رهبری امام امت آغوش باز کرده و با پشتوانه اینکه از همه مستضعفین همانطور که پوزه نکبت بار آمریکا شیطان بزرگ به خاک مالید پوزه صدا معلون این دست نشانده پلید آمریکا را نیز به خاک خواهد مالید ،ای     گول خورده ها به آغوش مکتبی در آئید که در مسیر الله هدفش جز مجتمع نمودن مستضعفین و چنگ زدنشان به حبل الله هدفی دیگر ندارد به شما میگویم تا با قهر خدای قهار بد خشم ملت ستمدیده روبرو نگشته اید به دامن پربرکت اسلام برگردید. به تو همسرم که در همه حال همسنگری خوب وبا وفا بودی به خصوص در زمان سخت زندگیت حال نیز ادامه ده زیرا تا اینجا که از تو شناخت دارم راه زنان با استقامت صدر اسلام را یادآوری مینمائی.

  اکنون نیز گذشته از پدر ومادر بودن نسبت به فرزندانم ، آنها را همانطوری که اسلام میخواهد چون گذشته رهبرنما، مبادا خدای ناکرده در سختی ها و محنت ها وسوسه خواهان تو راوسوسه کنند. هرچند میدانم تو وسوسه نخواهی شد. لکن هوشیار باش چون گذشته که شیاطین تو را در اسلامت و امامت و یار امام امت جدا نکنند و صبر کن که خداوند صابرین را دوست دارد وچه نیکو دوست داشتنی .

  اما به فرزندم محمدرضا ، تو نیز راه امامت را دنبال نما و به تو توصیه میکنم همانطوری که پدرت به اسلام عزیزش افتخارمیورزید تونیز با فکری که در تو رشد خواهد کرد به این لباس پاسداری مفتخر شده و این به اختیار خودت می باشد. به دخترانم نیز توصیه میکنم که راه دختران ال بیت حسین بن علی (ع) را دنبال نمایند. که سعادت دو جهان در همین راه است. امام به پدر ومادرم ، اگر چه این ضعیف کوچکتر از آنم که در مقابل این دو گوهر اظهار نظرکنم لکن شما نیز چون گذشته صابر باشد. و به راهی که فرزنداتان رفته است افتخار کنید و مبادا در چهره هایتان نگرانی مشاهده گردد. تا باعث شادی دشمن گردد. به همه جوانان بوشهری و بخصوص هم محله ای هایم توصیه میکنم که تفرقه و نفاق بترسید . متحد باشد چون گذشته برای خدا، زیرا که پیروزی ما در اتحادمان میباشد. در پایان به عرض خواهران و برادران عزیز میرسانم که در این سه سال انقلاب ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بوشهر
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید