مشخصات شهید

شهید امرالله تنگستانی

159
نام امرالله
نام خانوادگی تنگستاني
نام پدر غفار
تاربخ تولد 1345/06/09
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1363/12/02
محل شهادت ماهشهر
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل دانش آموز
تحصیلات دوره دبيرستان
مدفن آبدان
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • شهید امرالله تنگستانی، در سال ۱۳۴۷ در خانواده ای مومن و معتقد به دین اسلام در آبدان، دیده به جهان گشود. در هفت سالگی وارد دبستان شد و تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در زادگاهش ادامه داد و برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه، در دبیرستان آیت الله طالقانی دیّر ثبت نام نمود. فردی ساکت و مهربان بود و در بین همکلاسی ها از محبوبیت خاصی برخوردار بود. با تعطیلی مدرسه، سنگر مدرسه را رها کرده و خود را به جبهه های نبرد حق علیه باطل رسانید و در جبهه « رقابیه» به دفاع از کیان اسلامی میهن خویش پرداخت.

  در طول دفاع مقدس، طی چهار مرحله به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد. پس از بازگشت از جبهه به تحصیل ادامه می داد و سال دوم متوسطه را می گذرانید که برای آخرین مرحله به جبهه رفته و در تیپ ۱۴ کوثر سازماندهی شد و در تاریخ ۲/۱۲/۱۳۶۳ در حین آموزش در اسکله مجیدیه ماهشهر بر اثر برخورد دو قایق با یکدیگر جان به جان آفرین تسلیم کرده و به دیدار پروردگارش نائل می آید. ادامه مطلب
  بسم الله الرحمن الرحیم

  « اینما تکونوا یدرکم الموت و لو کنتم فی بروج مشیده»

  «هر کجا باشید،اگر چه در کاخ های بسیار محکم، مرگ شما را فرا می­خواند»

  اینجانب امر الله تنگستانی ساکن آبدان که به جبهه ی حق علیه باطل عازم هستم، نه به خاطر سربلندی عازم هستم، بلکه بخاطر هرگونه فداکاری و از جان گذشتگی در راه میهن اسلامی خود عازم هستم.

  اینک که وصیت نامه ام را بر روی کاغذ می نویسم، در بسیج دیر هستم و قرار است که در روز ۲۰ /۳/ ۶۳ به بوشهر از بوشهر به شیراز اعزام شویم  و بعداً از آنجا به جبهه ی حق علیه باطل اعزام گردیم.

  امروز که موقع پس دادن امتحان است، خداوند می خواهد در اینجا بندگان را امتحان کند چه خوب است که ما امتحان خود را درست پس دهیم.

  آرزو داریم که در جبهه بر دشمن شکست خورده پیروز شویم و با سر بلندی کامل بر گردیم.

  اما اگر لیاقت کشته شدن در این راه بزرگ را داشته باشم که چه خوب، به قول مولای متقیان نه مرگ آن قدر تلخ و نه زندگی آنقدر شیرین است که انسان در هراس باشد. پس چه خوب که انسان با افتخار در راه عقیده و میهنش جان خود بدهد و چه شیرین است مرگی که در راه الله باشد.

  به همشهریان خود می گویم : ای مردم شریف « آبدان» دنباله رو خط امام بزرگوار که همان خط مستقیم الله است، باشید و امام که هدیه ای از طرف خداوند است، یاری کند.

  ای برادران گرامی، دانش آموزان عزیز، شما در مدرسه، سنگر علم، درس خود را بخوانید و هوشیار باشید و نگذارید که وحدت شما را از بین ببرند. برادران عزیز، هر کسی بدی از من دیده به خاطر بزرگی خود عفو نماید.

  ای مادر مهربانم، مبادا به حال من گریه کنی و تو افتخار کن که چنین فرزندی را تربیت نموده ای و در راه اسلام فدا نموده ای و همچنین ای پدر و برادر و خواهر گرامی­ام.

  در اینجا همگی شما به خداوند بزرگ می سپارم. مرا در کنار برادر بزرگوارم« عالی پهلوزاده» دفن نمائید.

  به امید پیروزی اسلام بر کفر و جهانی شدن حکومت الله .

  خدا یا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار .

  سرباز اسلام، امر الله تنگستانی – ۲۰/ ۳/ ۶۳ ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار آبدان
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید