مشخصات شهید

شهید امان الله آرش

81
نام امان الله
نام خانوادگی آرش
نام پدر ابراهيم
تاربخ تولد 1341/06/01
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1361/07/29
محل شهادت كردستان
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت سربازنيروي انتظامي
شغل -
تحصیلات پنجم ابتدايي
مدفن بنداروز
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • مصاحبه
 • زندیگنامه شهید:

  شهيد امان الله آرش در سال 1340 در خانواده اي مكتبي پاي بدنيا نهاد شش ساله بود كه رهسپار مدرسه گرديد چند كلاس درس نخوانده بود كه مدرسه را رها و به پيروي از يغمبر موسي به چوپاني پرداخحت و شب و روز دراين راه زحمت كشيد 16 ساله بود كه مادر را از دست داد و در سن 19 سالگي به خدمت مقدس سربازي روان شد و در شهرستان جهرم به خدمت مشغول گرديد و پس از 11 ماه خدمت طي ماموريتي به كردستان اعزام و با مزدوران استكبار جهاني نبرد گرديد. شهيد آرش داراي حسن اخلاقي بود كه تمام  دوستانش از صفات حسنه وي ياد مي كنند و از نيكويش تعريف و تمجيد برزبان دارند او در نامه هايش مي نوشت اي امت حزب الله همبستگي را كه رمز پيروزي انقلاب اسلامي حفظ كنيد اگر سلاحم بر زمين افتاد او را برداريد و به قلب دشمنان اسلام نشانه گيري كيند هميشه مي گفت همچنانكه من بسوي جهاد رهسپار شدم اي برادران مسلمانم شما نيز توصيه مي كنم كه در اين راه مقدس گام برداريد سرانجام اين مرد دلاور عليه مزدوران كافر آنقدر جنگيد و حماسه آفريد تا اينكه در تاريخ 27/7/61 مانند ياران حسين (ع) در كربلاي كردستان بر ار گلوله مزدوران شرق و غرب به فيض عظماي شهادت نائل آمد و راهي سراي جاويدان شد .

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  مصاحبه با پدر شهيد امان ا... آرش:

  به نام خدا ابراهيم آرش پدر امان ا... آرش هستم. فرزندم پس از طي دوران ابتدايي به دليل مشكلات خانوادگي ناچار به ترك تحصيل شد. در همان اوان جواني مادرش را از دست داد با رسيدن به سن قانوني دفترچه آماده به خدمت را گرفت و به سربازي اعزام شد و جزء سربازان سهميه ژاندارمري محسوب شد و به آن نيرو پيوست پس از اتمام دوران آموزشي به كردستان رفت و در تاريخ 27/7/1361 به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

  فرزندم در كودكي،اسلحه آي چوبي داشت آن را در دست مي گرفت و به كوچه مي رفت و جلوي افراد را مي گرفت و مي گفت: من پليس هستم و شما بايد تسليم شويد. فرزندم از كودكي به شغل نظامي علاقه مند بود.

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بنداروز
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید