مشخصات شهید

شهید اكبر مال احمدی

586
نام اكبر
نام خانوادگی مال احمدي
نام پدر حسن
تاربخ تولد 1338/11/30
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1363/06/26
محل شهادت مهاباد
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات دوره دبيرستان
مدفن دهقايد
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • مصاحبه
 • خاطرات
 • زندیگنامه شهید

  اكبر مال احمدي در سال1336 در خانواده اي متدين چشم به جهان گشود،پدرش حسن ،كشاورزي ساده بود.از سن6 سالگي وسايل تحصيل وي را فراهم ساخت. دوران تحصيلات ابتدايي را در دبستان شهيد بهشتي دهقايد و دوره راهنمايي را در مدرسه ادب دهقايد بدون وقفه و با موفقيت پشت سر گذاشت و در دبيرستان امام خميني مشغول به تحصيل شد و در خرداد ماه1357 در رشته فرهنگ و ادب موفق به اخذ گواهي نامه ديپلم شد. در ضمن تحصيل در ايام تعطيلات تابستان هزينه تحصيل خويش را از طريق كارگري تأمين مي كرد. اصولاً استقلال مادي و معنوي و اتكا به نفس از صفات بارز وي بود.در دوران انقلاب اسلامي در همه صحنه ها حضور فعال داشته و در راه مبارزه با رژيم طاغوت و عوامل سرسپرده نظام ستم شاهي با سلاح ايمان و آگاهي مبارزه مي كرد و در اين راه هيچ آرام و قراري نداشت و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي با شوق تمام به عضويت سپاه پاسداران درآمد.و بعد از يك سال به عضويت بسيج  مستضعفين درآمد.با شروع جنگ تحميلي ابتدا به وسيله كميته انقلاب اسلامي برازجان و دوبار ديگر توسط بسيج مستضعفين به جبهه هاي حق عليه باطل شتافت تا سرانجام در تاريخ17/5/63 در مهاباد به لقاءالله پيوست.

    ادامه مطلب
  با سلام به رهبر كبير انقلاب اسلامي ايران امام خميني. و با درود به ارواح پاك شهداء راه حق و آزادي و سرور شهيدان حسين بن علي(ع). با درود به تمامي امت قهرمان و شهيد پرور ايران اينجانب اكبر مال احمدي داراي ش.ش 1779 فرزند حسن در نهايت صحت و سلامتي بنابه وظيفه شرعي مبادرت به نوشتن اين وصيت نامه كردم. به فرمان امام خميني اسلحه بر دوش گرفته و با صداميان مي جنگيم، آري مي جنگيم تا به جهانيان نشان بدهيم كه فرزند اسلام از جنگ نمي هراسد. مي جنگيم تا به آمريكا بفهمانيم كه به گفته امام هيچ غلطي نمي تواند بكند. مي جنگيم تا نداي«هل من ناصر ينصرني» حسين زمان،خميني كبير را پاسخ گفته و بنيان حكومت كفر را براندازيم، مي جنگيم تا به پيروي از حسين بن علي(ع) بگوييم اگر بناست با شهادت درخت اسلام را آبياري كرده و بارور نمائيم، پس اي خمپاره ها و اي گلوله ها سينه ام را شكافته و بدنم را قطعه قطعه كنيد كه چه شيرين است چنين مرگي كه در راه حق باشد و چه گواراست شربت شهادت. ولي اي جهان خواران اين را بدانيد كه اگر من شهيد شدم صدها چون من برمي خيزند و همگي براي نابودي شما(كافران) آماده مي شوند. آري قطره قطره خون مان باعث مستحكم تر شدن اسلام و سرنگوني شماست. ديگر جهانيان مي دانند مكتب مي تواند با اين همه سلاح ها كه براي نابودي اش ساخته مقابله كند. آري درست است كه تو ناوگان داري اما سلاح برنده تري چون ايمان داريم.بجنگ تا بجنگيم. كه آيندگان قضاوت خواهند كرد كه چه چيزي برتري دارد.مكتب يا تخصص، خدايا در اين راه از تو ياري مي جوييم، قدممان را استوار گردان و ما را بر كفر پيشگان پيروز كن. «ربنا افرغ علينا صبرا و ثبت اقدامنا وانصرنا»خدايا به من صبر عطا كن و مرا ثابت قدم نگه دار و در مقابل كافران پيروز گردان. مرگ بر صدام و صداميان، مرگ بر آمريكا و ايادي داخلي و خارجي آن ها. برقرار باد پرچم الله اكبر در سرتاسر گيتي.

  خدايا خدايا تا انقلاب مهدي(عج) خميني را نگه دار.

  والسلام

  اكبر مال احمدي

    ادامه مطلب
  شرح زندگي شهيد از زبان اعضاي خانواده:

  شهيد والامقام نسبت به اعمال ديني و مذهبي علاقه وافري داشت و در خانواده به همه افراد خانواده احترام مي گذاشت و به بازي و تفريح كمتر علاقه داشت.نبوغ و علاقه وافري به شناخت اطراف خود داشت.از همان 7 سالگي به مدرسه و درس خواندن علاقه داشت.شهيد عاشق امام خميني(ره) بود و خود را فداي امام و انقلاب اسلامي نوپا مي دانست.كه مي گفتند نياز به محافظت دارد. روحانيت را پاسدار و حافظ اسلام و تنها راهنمايان انقلاب مي دانستند.برادر شهيد مي گويد: از زمان كودكي با رفتن به مجالس و آموزش قرآن و رفتن به مسجد علاقه داشت. شهيد شيوه زندگي خود را الگو گرفته از زندگي امام معصوم تنظيم كرده بود.

   

  رفتار و اخلاق شهيد:

  برادر شهيد مي گويد:چون به مال دنيا و تجملات بي توجه بود و بيشتر به معنويات فكر مي كرد،همين امر باعث شده بود كه اعضاي خانواده با وي با احترام كامل برخورد كنند .

  با تواضع و فروتني،بدون غرور و تكبر با همه برخورد مي كرد و بسيار كوچك نفس بود،و در مورد حجب و حيا به اندازه اي رعايت مي كرد كه حتي وقتي به طرف مقابل هم كه محبت مي كرد به چهره او نگاه نمي كرد و در مورد امانتداري و حفظ اسرار به قدري راز نگهدار بود كه ما بعد از شهادتش متوجه شديم هر ماه از درآمد خود را صرف فقرا مي كرد.شهيد سعه صدر بسيار بالايي داشت در مقابل همه مسائل اطراف خود بدون ريا عمل مي كرد.در برابر مشكلات صبر و استقامت عجيبي از خود نشان مي داد.در صفا و صميميت به حدي خوش برخورد و خوش اخلاق و متين برخورد مي كرد كه كوچك و بزرگ او را الگوي خود قرار داده بودند و با همه اقوام و خويشان و همسايگان اخلاق اسلامي را رعايت مي كردند.وي در مقابل مشكلات اقتصادي و معيشتي خانواده چه در زمان تحصيل و چه در هنگام فراغت تحصيل با صبر و استقامت و پشت كاري كه داشتند برخورد مي كرد.ايشان به خاطر سادگي در زندگي و صداقت در رفتار شهرت داشت و در ميان مردم به عنوان يك الگوي اخلاقي شناخته مي شد.

   

   

    ادامه مطلب
  خاطره اي از شهيد از زبان همرزمانش:

  شهيد مال احمدي در پشت مقر به دور از چشم ديگران گودالي شبيه به قبر درست كرده بود و بعضي اوقات خود را در آن سپري مي كرد و ما هر وقت كه شهيد مال احمدي را در كنار خودمان نمي ديديم سراسيمه به سراغ آن قبر مي رفتيم و مي ديديم كه در قبر نشسته و يا خوابيده و به دور از هر گونه تعلقات دنيوي به راز و نياز با خداي خود مشغول است.

   

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار دهقايد
  وضعیت پیکر مشخص
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید