مشخصات شهید

شهید اسماعیل برهان

315
نام اسماعيل
نام خانوادگی برهان
نام پدر كرم
تاربخ تولد 1332/04/02
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1362/04/13
محل شهادت مهاباد
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات دوره ابتدايي
مدفن دالكي
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • زندیگنامه شهید ادامه مطلب
  قسمتي از وصيت نامه شهيد:

  اگر چنانچه لطف و محبت الهي شامل حال اين بنده حقير گرديد و شهيد شدم،تنها خواهشم اين است كه امام و جمهوري اسلامي را تنها رها نكنيد.

  كساني كه ايمان آورده اند در راه خدا مي ستيزند و كساني كه كافر شدند و در راه طاغوت جنگ مي كنند پس اي مؤمنان با دوستان شيطان بجنگيد كه مكر و حيله شيطان بسيارضعيف است .

  با نام پروردگار دانا و توانا كه انسان ها را به وجود آورده و كليه عالم كون و مكان را هستي بخشيده.

  اين جانب اسماعيل برهان كه هم اكنون با چشمي بينا و عقلي روشن عازم جبهه حق عيله باطل هستم چند كلام به عنوان وصيت نامه خدمت عزيزانم عرض مي كنم.

  سپاس و ستايش سزاوار تنها خداي يكتاي واحد است . درود بر روان پاك پيامبران خدا به خصوص حضرت محمد(ص) و سلام و درود خدا بر ائمه اطهار(ع) از مولاي متقيان تا حضرت مهدي(عج) و سلام و درود بر نائب بر حق او امام خميني و درود بر روان پاك شهيدان از هابيل گرفته تا شهيد دشت نينوا و سرور شهيدان حسين بن علي(ع) و شهيدان به خون خفته صحراي نينواي ايران زمين از غرب گرفته تا جنوب.خدايا به اين بنده حقيرت توفيق بندگي درگاهت را عنايت فرما تا در هر زمان و هر حال پيرو خط سرخ ولايت و مطيع و گوش به فرمان تنها معبود و پيرو و مطيع فرزند زهراء - تنها ناجي بشريت به امر خالق - حضرت حجت(عج)باشم همان گونه كه خود فرموده اي(يا ايها الذين آمنوا اطيعوا الله و اطيعوا الرسول و اولي الامر منكم) . خداوندا آرزومندم كه فرزند زهراء حضرت مهدي(عج)مرا جزء سربازان خود محسوب بفرمايد.اي پدران گرامي و اي مادران عزيز و برادران ارجمند و خواهران محترم واي مادر و همسر عزيزم به احكام مقدس اسلام تا آخرين توانتان گردن نهيد و راه امام كه همان راه راستين پيامبران و ائمه اطهار و تنها راه نجات و تكامل عالم بشريت و هدايت به سوي صراط مستقيم باري تعالي است را رها نكنيد و هميشه يار و ياور امام و رهبر كبير و حامي و پشتيبان اين جمهوري الهي كه ثمره خون پاك شهيدان والامقامي همچون بهشتي ها، باهنرها، رجائي ها، مطهري ها، شهداي محراب و شهيدان ارجمند ديگر است باشيد تا خوشنودي و رضاي خدا و رسول خدا جلب شود.در پايان از همه عزيزان التماس دعا دارم اگر  چنانچه لطف و مرحمت الهي شامل حال بنده حقير گرديد و شهيد شدم تنها خواهشم اين است كه امام و جمهوري اسلامي را رها نكنيد و نگذاريد اسلحه ام بر زمين افتد و تا آخرين قطره خونتان جهد و كوشش كنيد تا رستگار و پيروز و سربلند شويد. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار دالكي
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید