مشخصات شهید

شهید احمد عمرانی

192
نام احمد
نام خانوادگی عمراني
نام پدر محمد
تاربخ تولد 1341/03/15
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1361/04/05
محل شهادت شلمچه
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل دانش آموز
تحصیلات ديپلم
مدفن دير
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • شهید احمد عمرانی، در سال ۱۳۴۱ در بردستان به دنیا آمد. پدر و مادرش به علت علاقه و احترامی که به پیامبر اسلام (ص) داشتند، نام او را « احمد» نهادند. دوران طفولیت را در زادگاهش پشت سر گذاشت. بیکاری و تنگدستی پدر، آن ها را به بندر دیّر کشاند. شهید هم با فقر و تنگدستی آشنا شده و صرفه جویی را سرلوحه ی کارش قرار داده بود. وضعیت مالی خانواده باعث شد که در حین تحصیل به کارگری مشغول شود.

  با همه ی سختی ها، دوره متوسطه را پشت سرگذاشت. با توجه به اینکه شهید از نعمت داشتن مادر محروم شده بود، پدر با محبت و عطوفت خاصی به او عشق می ورزید. آخرین فرزند خانواده بود و همه او را دوست داشتند.

  در زمان تحصیل، شیفته امام خمینی (ره) بود و با فرمان مرادش، مبنی بر تشکیل بسیج، به عضویت این نهاد مقدس درآمد و در تاریخ ۱/۱/۱۳۶۱ به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید و پس از شرکت در عملیات غرورآفرین « بیت المقدس» در تاریخ ۲۴/۲/۱۳۶۱ مفقود گردید و پیکر مطهرش سال ها در دست خاک غریب بود و آن هنگام که از جسمش، جز استخوان و پلاکی، نمانده بود؛ مردم شهرش به زیبایی و شکوه تمام تشییعش کردند و در جوار شهدا در جنت الشهداء دیّر به یادها سپرده شد. ادامه مطلب
  بسم الله الرحمن الرحيم

  الذين اذا اصابتهم مصيبة قالوا انالله و انا اليه راجعون

  اي كساني كه مصيبتي به شما وارد مي شود بگوييد ما ازآن خداييم و بسوي او باز ميگرديم.

  وصيتنامه احمد عمراني به خانواده و دوستان و خويشاوندان و همه مردم شهرستان ديّر اگر من از اين سفر برنگشتم و در اين معركه شهيد شدم از خانواده­ام مي­خواهم هيچگونه ناراحتي نكنند. زيراكسي كه در اين راه پانهاد براي كشته شدن در راه خداست. بقول شاعر: من آن روز كه اينجا پا نهادم ترك سركردم. اول انسان كشته شدن را پيش مي كند و بعد پا به معركه مي­گذارد.

  آيامي دانيد چه انگيزه اي باعث شده انسان با پاي خودش به قربانگاه برود؟ چرا اسماعيل بدون هيچ ترديدي با پدرش پا به قربانگاه مي­گذارد با وجود اينكه مي داند رفتن به قربانگاه براي قرباني است؟ زيرا اسماعيل يك هدف مشخص دارد و مي­داند كه قرباني شدن براي خداست. بنابراين كساني كه به سوی جبهه می شتابند برای خاطر خدا و یاری کردن امام زمان (عج) و امام امت می باشد.

  و بعد بگویم مرا در شاهزاده ابوالقاسم در سمت قبله قبر برادرم که سمت شمال قبر شهيد سياه بخش است دفن كنيد و به تمام افراد خانواده و دوستان و همشهريان توصيه مي كنم تا نفس در قالب دارند در راه خدا پابگذارند حتي اگر به قيمت جانشان تمام شود.

  هميشه يار و مددكار امام زمان و نائب بر حقش باشند و كاري كنند خدا از آن ها راضي و خشنود باشد. دوستان خدا را دوست بدانيد و دشمنان خدا را دشمن. هميشه خدا را در خاطر داشته باشيد كه هر وقت از یاد خدا غافل شدید شيطان بر شما وارد می شود و مقاصد شوم و پلید خود را به شما مي رساند.

  و السلام ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار دير
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید