مشخصات شهید

شهید احمد جابری

704
نام احمد
نام خانوادگی جابري
نام پدر علي
تاربخ تولد 1337/09/20
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1366/06/29
محل شهادت نيروگاه بوشهر
مسئولیت -
نوع عضویت ساير(بمباران)
شغل نيروگاه اتمي
تحصیلات دوره راهنمايي
مدفن بنه جابري
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • زندیگنامه شهید

  شهيد احمد جابري فرزند علي در سال1337در خانواده اي مذهبي و متدين چشم به جهان گشود. چون در روستاي فقيري سكني داشتند نتوانست به درس ادامه بدهد و در سن10سالگي مشغول به كار شد و با پدرش به كشاورزي مي پرداخت. تا اين كه انقلاب اسلامي به پيروزي رسيد و ايشان در نيروكاه اتمي بوشهر مشغول به كار شد .وسر انجام در تاريخ29/6/1366به درجه رفيع شهادت نائل آمد كه شهيد بعد از ازدواج1پسر و2دختر را از خود به جا گذاشته  است كه نزد همسر شهيد مي باشند.

    ادامه مطلب
  و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتاً بل احياءٌ عند ربهم يرزقون.

  گمان نبريد كساني كه در راه حق شهيد شده اند مرده اند.خير آنان زندگاني هستندكه در نزد پروردگار خود رزق و روزي مي خورند.

  با سلام و درود به منجي گيتي حضرت مهدي(عج) و سلام و درود بر نائب بر حقش خميني بت شكن و سلام و درود بر شهيدان راه حق و فضيلت و سلام و درود بر رزمندگان اسلام كه در جبهه هاي حق عليه باطل مي رزمند.

  در اسلام آن چه منجر به شهادت - يعني مرگ آگاهانه در راه هدف مقدس -  مي گردد و به صورت يك اصل درآمده است فلسفه جهاد است.بنابراين اينجانب احمد جابري فرزند علي ساكن روستاي بنه جابري با شناخت كامل و لبيك گويي امام عزيزمان آگاهانه به سوي جبهه هاي حق عليه باطل حركت نمودم تا دين خود را به اسلام عزيزادا كرده باشم و به دشمنان اعلام مي كنم كه ما امام و اسلام را تنها نگذاشته و براي دفاع از دين اسلام از مال و جان خود دريغ ننموده و دفاع از اسلام و ميهن اسلامي را يك امر واجب مي دانيم.شكر خداي را كه مرا در رديف حاميان مكتب اسلام قرار داد.مكتبي كه تضمين كننده سعادت دنيا و آخرت بشريت است.در حالي كه من بنده اي گناهكار و ذليل بيش نيستم و از خداوند مي خواهم كه از گناهان من در گذرد و مرگ مرا شهادت در راهش قرار دهد.در آخر چند كلمه اي وصيت  به خانواده خويش دارم.همسرم مي بخشيد كه شما و فرزندانم را تنها گذاشتم بايد بداني كه اين يك وظيفه است . و از شما مي خواهم كه فرزندانم را از مدرسه باز نداري و اگر در اين راه پر فيض به آن فوز بزرگ كه همانا شهادت درراه خدا است رسيدم نگران نباشيد كه راه حق است و اين افتخاري است كه شما بعداً همسر شهيد باشيد . و به پدر و مادرم سلام و درود مي فرستم كه بر احساس مادرانه و پدرانه تان پيروز شديد و فرزندي در خانه اي حقير بزرگ كرديد و امروز عازم راه حق است.در آخر از اقوام و خويشان و دوستان و آشنايان التماس دعا دارم واگر در مواردي تندي از من ديده ايد مرا ببخشيد و حلال كنيد.

  بيستم مهرماه سال هزار و سيصد و شصت و چهار

  20/7/1364- داوطلب احمد جابري

   

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بنه جابري
  وضعیت پیکر مشخص
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید