مشخصات شهید

شهید ابراهیم بنافی

882
نام ابراهيم
نام خانوادگی بنافي
نام پدر حاجي
تاربخ تولد 1347/03/20
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1361/11/20
محل شهادت عين خوش
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل -
تحصیلات پنجم ابتدايي
مدفن مزارعي
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • مصاحبه
 • زندیگنامه شهید

  بيستم خرداد ماه سال چهل و هفت هجري خورشيدي روز تولد يكي از نوجوانان برومند و پيكار گر صحنه هاي رزم و ايثار است كه جانانه جنگيد و جان خود را به جانان تقديم و به جنت سفر كرد . « ابراهيم بنافي » فرزند حاجي در خانواده اي متدين و با ايمان در وحدتيه ( مزارعي ) پا به عرصه ي وجود نهاد .

  دوره ي تحصيلي ابتدايي را در سن هفت سالگي در دبستان طالقاني  آغاز كرد . چون پيش از آن كلام خدا را فرا گرفته بود توانست با موفقيت ، اين مقطع را ادامه دهد . سال چهارم ابتدايي بود كه انقلاب اسلامي به رغامت امام خميني (ره) به پيروزي رسيد . اين اتفاق بزرگ و شكوهمند بر روحيه ي حساس و كودكانه ي وي تأثير شگرف گذاشت و او را به صفوف آهنين مبارزين انقلابي پيوند داد .

  با وجود سن كمي كه داشت پس از پايان دوره ي ابتدايي ، فعاليت انقلابي خود را با نام نويسي در بسيج محل آغاز كرد و همراه و همدوش بسيجيان سلحشور در پايگاه محل به يادگيري آموزش هاي سطحي و مقدماتي پرداخت . و اول آذر ماه سال شصت و يك جهت آموزش نظامي به جهرم اعزام گرديد .

  او يكي از تخريبچيان سلحشوري بود كه به همراه همرزمان دلاورش با همت والاي خود در عمليات والفجر مقدماتي  با نداي يا الله مين هاي كاشته شده ي دشمن بعثي را خنثي كرد ؛ ولي با انفجار يكي از مين ها يك پايش قطع شد و بدنش مورد اصابت تركش مين قرار گرفت و راه ياران و همرزمان خويش را با فداي جان عزيزش در تاريخ بيستم بهمن ماه سال شصت و يك باز كرد . ادامه مطلب
  وصيت نامه ي خود را در آخرين لحظات اعزام به جبهه چنين مي نويسد :

  « ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله اموتاً بل احياء عند ربهم يرزقون  . سلام بر حسين ، سرور شهيدان و بر تمامي شهداي گلگون كفن انقلاب اسلامي و سلام بر امت مسلمان و بيداد دل ايران . اي مسلمين ! بدانيد كه هر كه در راه خدا كشته شود مرده نيست ؛ بلكه زنده است و پيش خدا روزي مي گيرد .

  اينجانب ابراهيم بنافي هم اكنون راهي جبهه هاي نبرد حق عليه باطل هستم و مي خواهم ديني را كه اسلام به عهده ي من قرار داده ادا كنم . مي خواهم رهسپار جبهه ي نبرد حق عليه باطل شوم و با ياري برادران عزيزم بر صداميان بشويم و با كمك برادران يا آنها را هلاك كنم و از اين مملكت خلاص كنم و يا تا آخر در راه خدا پيكار كنم تا به درجه ي شهادت نايل آيم .

  پس پدر و مادر و خواهران و برادران عزيزم ! نگران من نباشيد زيرا كساني كه به جبهه ها مي روند و شهيد مي گردند ، در راه خدا كشته مي شوند و ما از كشته شدن در راه خدا باكي نداريم ؛ زيرا به رستگاري مي رسيم . والسلام عليكم و رحمته اله و بركاته . ابراهيم بنافي . سلام بر حسين پرچمدار شهيدان . » ادامه مطلب
  به گفته ي آقاي  نعمت اله بنافي همه ي آرزو و علاقه ي برادرش در رفتن به جبهه خلاصه مي شد . به همين منظور چون جواب منفي از مسئولين اعزام كننده شنيده بود ، در شناسنامه ي خود دست برد و تاريخ تولد خود را تغيير داد تا به آرزوي خود برسد . وي پس از پايان دوره ي آموزشي خود راهي جبهه شد . ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار مزارعي
  وضعیت پیکر مشخص
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید