مشخصات شهید

شهید ابراهیم ابراهیمی

499
نام ابراهيم
نام خانوادگی ابراهيمي
نام پدر حسين
تاربخ تولد 1342/04/15
محل تولد بوشهر - دشتي
تاریخ شهادت 1361/10/13
محل شهادت جنوب
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت سرباززميني ارتش
شغل -
تحصیلات دوره راهنمايي
مدفن خورموج
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • خاطرات
 • زندیگنامه شهید

  شهيد ابراهيم ابراهيمي فرزند حسين ساكن روستاي گلستان ساحلي  از  توابع شهرستان دشتي در سال 1342 در خانواده اي مستضعف  و متدين  به عرصه هستي نهاد .

  وي پس ازسه سال تحصيل دردوره ابتدايي ،  به علت فقر  و تنگدستي  خانواده دست ازتحصيل كشيد وبه كارگري و جاشويي1[1] پرداخت تا  از اين طريق  امرار معاش خانواده كند .

  وي قبل ازجنگ تحميلي درمراسمات  مذهبي  و همچنين  عزاداري  و سوگواري  امام حسين (ع) دسته هاي سينه زني براه مي انداخت ودر راهپيماييها اولين فردي  بود كه با نداي تكبير خود لرزه  بر اندام  سفاكان  و منافقين كوردل مي انداخت و سپس با شروع جنگ تحميلي به سوي جبهه هاي نبرد شتافت تا نداي امام امت را لبيك گفته باشد .

  وي در تاريخ 15/2/62 به لويزان  ، لشكر 21  حمزه  واقع در استان مركزي اعزام شد و بعد جهت مبارزه  با بعثيان  كافر به جبهه حق عليه باطل شتافت و حدود شش ماه در جبهه  به  نبرد پرداخت  تا بتواند وظايف خود را نسبت به قرآن و اسلام و ولايت بجا آورده باشد تا اينكه درتاريخ 13/10/62 به درجه رفيع شهادت نائل آمد .

  نام پدر شهيد ابراهيمي حسين مي باشد  كه  ايشان  به كار صيادي  و كشاورزي                                                                              مشغول  بوده  و از  مردان  زحمت كش  مي باشد  و از  اين  راه  روزي  حلال بدست مي  آورد. مادر ايشان سكينه نام  دارد كه زني با ايمان وپاكدامن است   و  از دامان وي فرزنداني صالح وشايسته پرورش يافته اند .

  خداوند رحمت كند بر آن شير زناني كه داراي داماني پاك هستند  و  درود خدا  بر پدراني كه از رزق وروزي حلالي كه بدست مي آورند  به  فرزندان خود داده  تا صالح وشايسته پرورش يابند  شهيد ابراهيم ابراهيمي داراي اخلاقي بسيار عالي  بود  و با اين سن كم چنان به مسائل معنوي اهميت مي داد كه خانواده  را تحت تاثير قرار مي داد .

  او با روحانيت ميانه خوبي داشت وبعد ازهربار كه ازجبهه بر مي گشت   بر مسائل اعتقادي و معنوي ايشان افزوده مي گشت . موقع بيرون رفتن  از خانه از والدين خود اجازه مي گرفت ودرمراسمات وراهپيماييها شركتي فعال  داشت   و به دوستان و همسالان خود كمك هاي شاياني مي كرد .

  ايشان پاسداري ازاسلام وقرآن را وظيفه خود مي دانست  و با عشق  و علاقه بسيار راهي ميادين  نبرد مي شد تا در مقابل دشمن ايستادگي نمايد .   وي داراي ايماني محكم و استوار بود  و قبل  از انتخاب دنياي  فاني شهادت  را انتخاب كردند .

  وي در ماه هاي  محرم  و صفر  دسته هاي  سينه زني  و  زنجير زني  راه مي انداخت و ارادتي خالصانه  به سالار شهيدان داشت  . با اين احساس لطيفي كه داشت درپي حل مشكلات مردم بود ولي در عوض چنان  با  كافران  از خدا  بي خبر در جنگ و  جدال بود كه  از پاي نمي نشست تا بلاخره به آرزوي خود رسيد و به لقاالله پيوست .

  تحت هر شرائطي در پي حل مشكلات هم نوعان ديني خود   بر مي آمد  . وي ازچنان پشتكاري برخوردار بود كه در بين  اعضا خانواده  مثال زدني شده بود  كه جوانان  روستا  از چنين فرزندي الهام گرفته و از رهروان  اين شهيد والامقام  باشند ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  بوي جوي موليان

  اي شميم نامتان  تا ((اسم اعظم)) تا خدا  ، جاري

  يادتان  شطي ست  از   آيينه   تا   بي انتها   جاري

  لاله زار  داغتان ، يك  دشت در دلهاي ما  سرسبز

  چشمه  سارمهرتان  ، يك آسمان  ازچشم ما جاري

  ياد   يار  مهربان   ،   تصويرتان   در   خاطر  ايام

  بوي  جوي  موليان ، عطر شما  در  كوه ها  جاري

  يادگار   ندبه هاتان    آن   سحر   غوغاي   مستانه

  در رگ اين خاك خون  ، شكر دل انگيز دعا جاري

  گاه  مي پرسم  :  كجا  رفتند  آن  مردان  بي تكرار

  جاده مي گويد : همين جا ،بي تكلف بي صدا ،جاري

  بي صدا  در  خلوت  شب هاي   بي فانوس  تنهايي

  زورق  اشك و من  و دل  ، سوي درياي شما جاري ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار خورموج
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید