مشخصات شهید

شهید حمید ربیعی

209
نام حميد
نام خانوادگی ربیعی
نام پدر ابراهيم
تاربخ تولد 1306
محل تولد خوزستان - آبادان
تاریخ شهادت 2/ 7/ 59
محل شهادت اروند كنار
مسئولیت
نوع عضویت مردمي
شغل ملوان
تحصیلات
مدفن جاويد الاثر
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • مصاحبه
 • شهيد حميد ربيعي در سال 1306 در خانواده اي متدين و مذهبي به دنيا آمد . وي بر اثر فقر مالي نتوانست به مدرسه برود و از نعمت سواد بي بهره ماند . از كودكي براي كمك به پدر به ماهيگيري پرداخت .

  ايشان از نظر اخلاقي داراي رفتاري نيك و پسنديده بود و هيچ گاه نماز و روزه وي ترك نمي شد . با مردم  مهربا ن بود . شهيد ربيعي در مورخه 2/7/59 كه با چند تن از وابستگان خود به دريا رفته و به كار ماهيگيري مشغول بودند هدف بمباران هواپيماهاي دشمن بعثي قرار گرفته و به درجه رفيع شهادت نايل گرديدند  . روحش شاد و يادش گرامي باد. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  حميد فرزند چهارم خانواده است . هميشه نمازش را سر وقت مي خواند . هنگامي كه از دريا بر مي گشت بعد از رفع خستگي ,شروع به قرآن خواندن مي كرد . اخلاق اش بسيارخوب بود و در خانه با ما و فرزندانش مهربان بود .چون با برادر حميد ( ايشان هم متاهل بودند )  در خانه پدر شهيد زندگي مي كرديم ، با بچه هاي برادرش مهربان بود و آنها را بسيار دوست داشت . اگر چيزي براي فرزندان خودمان مي گرفتبراي بچه هاي برادرش هم مي گرفتو تفاوتي بين آنها قائل نبود ايشان همراه بستگانش با لنج براي ماهيگيري به دريا رفته بود كه مورد هجوم هواپيماها ي دشمن بعثي قرار مي گيرند و از 12 سرنشين آن لنج 8 نفر به شهادت مي رسند .

   

  همسر شهيد : خيريه ربيعي ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار جاويد الاثر
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید