مشخصات شهید

حسين غلامي

201
نام حسين
نام خانوادگی غلامي
نام پدر علي
تاربخ تولد 1337
محل تولد بوشهر - خورموج
تاریخ شهادت 8/ 1/ 60
محل شهادت فياضيه
مسئولیت
نوع عضویت پاسدار
شغل پاسدار
تحصیلات ششم ابتدایی
مدفن خورموج
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • مصاحبه
 • پاسدار شهيد حسين غلامي در سال 1337 در روستاي « فقيه احمدان » از توابع شهرستان دشتي ديده به جهان گشود . وي بسيار مهربان و دلسوز بود . هر چه داشت متعلق به همه خانواده بود . اگر لحظه اي از خانواده دور مي شد همه براي وي دلتنگ مي شدند . هميشه شاداب و خندان بود . آرزو داشت به همه كمك كند تا مدارج عالي علمي را طي كنند .در سن هفت سالگي راهي مدرسه شد و تحصيلات خود را تا ششم ابتدايي ادامه داد . اما به علت فقر مالي مجبور به ترك تحصيل شد . براي كمك به پدر به كار كشاورزي و دامداري پرداخت . در هنگام پيروزي انقلاب اسلامي در همه راهپيمايي ها حضوري فعال داشت . بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران وي به عضويت بسيج درآمد و بعد از آن وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شد . از اين طريق به جبهه هاي حق عليه باطل اعزام گرديد . وي در تاريخ 8 / 1 /60 به درجه رفيع شهادت نايل گرديد . روحش شاد و يادش گرامي باد .حسين ادامه مطلب
  رفتنم به جبهه به توصيه هيچ كس نبوده  بلكه  خواسته خودم مي باشد . وظيفه شرعي كه خدا به عهده مسلمان ها گذاشته است . من به جبهه مي روم تا ديني كه خداوند به عهده ما گذاشته است بتوانم ادا كنم . سفارشم به پدر , مادر و بستگانم اين است :  اگر من شهيد شدم در سوگ من گريه نكنيدو بخاطر من  ناراحت نباشد  . شهادت نعمتي است كه خداوند به همه كس عطا نمي كند . بلكه به افرادي مي دهد كه واقعا خواهان شهادت در راه خدا هستند .  اگرمن شهيد شدم بزرگترين افتخار شما اين است كه در روز قيامت در صف پدر و مادر شهدا باشيد . افتخار كنيد كه شما هم مثل هزاران مادر ، جوان داده ايد. من هم مانند بسياري از جوانان پر شور دلم مي خواهد روز قيامت درصف شهداباشم . 

    ادامه مطلب
  حسين سومين فرزند خانواده مي باشد . تقوا و ايمانش زبان زد خاص و عام بود . من و حسين مرتب به پدر و مادرش حسين سر مي زديم . از حال و احوال آنها جويا مي شديم . حسين بسيار دوست داشت به فقرا كمك كند . به رهبر انقلاب اسلامي عشق مي ورزيد . هميشه سخنان رهبر را ضبط مي كرد و بارها و بارها گوش مي داد .  به من توصيه             مي كرد  كتاب هاي ديني و مذهبي را بخوانم . ما  هشت ماه با هم زندگي كرديم . بعد از آن حسين به جبهه اعزام شد و به شهادت رسيد . وقتي خبر شهادتش راشنيدم بسيار ناراحت شدم . نمي دانستم چكار كنم . اما هنگامي كه از ارج و منزلت شهدا در پيشگاه ذات اقدس الهي آگاهي يافتم اندازه اي از اندوه من كاسته شد .  بسياري از شب ها شهيد را در خواب مي بينم كه مانند روزهاي اول زندگي با هم هستيم و زندگي مي كنيم . هميشه به جوانان توصيه مي كرد  كه رهبر را تنها نگذارند، گوش به فرمان وي و مواظب توطئه دشمن باشند .

   

  همسر شهيد : معصومه احمدي

  فرزند شهيد : حسن غلامي

   

  شهيد به روايت همسر

  ما در اواخر سال 1358 در مراسمي ساده و مطابق با ارزشهاي اسلامي  با هم ازدواج نموديم . شهيد فردي خوش اخلاق و خنده رو بود . با همه مردم مراوده داشت . در سلام كردن پيش دستي مي نمود . نظر خاصي به فقرا داشت . كوچك نفس بود  و در برابر اعتقادات مذهبي و ديني خود هرگزكوتاه نمي آمد . در منزل بسيار با اخلاق و خوش رفتار بود . از نظر مالي , روحي و جسمي هميشه پشتيبان خانواده بود .ما يك فرزند پسر داريم . در زمان شهادت همسرم من باردار بودم . با توجه به مصيبت وارده بر من و روحيه اي كه داشتم بسيار نگران فرزندم بودم . خوشبختانه سالم متولد شد و شباهت زيادي به پدرش دارد .شهيد  يك هفته قبل از شهادتش نا مه اي برايم نوشته بود و گفتته بود كه اگر خدا بخواهد هفته آينده به خانه بر مي گردم . ما بسيار منتظر آمدنش بوديم كه يكي از دوستانش خبر آورد  حسين زخمي شده است . اما من شب قبلش خواب ديده بودم و مي دانستم اتفاق خاصي افتاده است .

   

  معصومه  احمدي

   

  شهيد به روايت فرزند

  نگام شهادت پدرم من هنوز متولد نشده بودم . بعد از شهادت پدرم رفتار مردم با ما كاملا مورد رضايت بخش  بود و هيچ گونه ناراحتي از مردم نديده ايم .

  من بعنوان فرزند شهيد بايد ادامه دهنده راه و هدف ايشان باشم كه مبارزه با ظلم و بي عدالتي و رواج ارزشهاي اسلام و انقلاب است . ما بايد نگذاريم كه انقلاب به دست نا اهلان بيفتدو همچنين حامي برادران مستضعف باشيم. 

  خلا ناشي از حضور پدر را با مطالعه و پيشرفت علمي و داشتن  اخلاق نيكو با اعضاي خانواده و گرم نگه داشتن كانون خانواده پر كرده ام و نگذاشته ام خانواده هيچ گاه احساس بي كسي كنند .

   

   حسن غلامي ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار خورموج
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید