اولین اثر موسیقی فرهنگ ایثار

تاریخ انتشار : دسامبر 24, 2020
با پیشنهاد از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران اولین سمفونی ایثار توسط مجید انتظامی ساخته شد. ضبط استدیویی سمفونی بزرك با ایثار با حضور مسئولین فرهنگی كشور انجام پذیرفت. این سمفونی به عنوان اثری بدیع در نوع خود است كه در چهار موومان تدوین گردید.رویكرد اصلی آن تبیین جنبه های متعالی ایثار به عنوان […]
با پیشنهاد از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران اولین سمفونی ایثار توسط مجید انتظامی ساخته شد. ضبط استدیویی سمفونی بزرك با ایثار با حضور مسئولین فرهنگی كشور انجام پذیرفت. این سمفونی به عنوان اثری بدیع در نوع خود است كه در چهار موومان تدوین گردید.رویكرد اصلی آن تبیین جنبه های متعالی ایثار به عنوان یكی از والاترین ارزش های انسانی است. ایجاد ارتباط با نسل جوان و بهره گیری از زبان جهانی موسیقی در جهت توسعه و ترویج اصول اخلاقی و انسانی رسالت حرفه ای جامعه هنری در سطح ملی و بیت المللی از اهداف ساخت این سمفونی است.
موومان دوم این سمفونی به صورت كنسرت و گیتار تنظیم گردیده و در برخی بخش های آن از خواننده استفاده شده است. سوال و جواب میان درام و دف و بهره گیری از گروه كر از ویژگی های دیگر است كه در این سمفونی به آن توجه شده است. این سمفونی اولین با در نخستین كنگره ملی تجلیل از ایثارگران كه در تاریخ نوزدهم بهمن ماه سال ١٣٨٣ در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد به اجرا درآمد.
منبع : كتاب اولین های دفاع مقدس؛ محمد خامه یار