کنگره دو قرن مقاومت در برابر استعمار سبب تقویت روحیه استکبارستیزی مردم می‌شود

تاریخ انتشار : اکتبر 19, 2020
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: کنگره دو قرن مقاومت در برابر استعمار سبب تقویت روحیه استکبارستیزی مردم می‌شود.
علی رزمجو بعد از ظهر امروز در نشست برگزاری کنگره بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار در بوشهر اظهار داشت: یکی از نیازهای انقلاب ما تقویت روحیه استکبارستیزی است که در این کنگره دو قرن مقاومت در اقشار مختلف مردم استان بوشهر با برگزاری این کنگره احیا می شود.

وی با اعلام این که در سه سال گذشته این کنگره به نحو مطلوب انجام شده است، افزود: پیشینه حماسی تاریخ بوشهر که سرشار از ایثار است بر کسی پوشیده نیست ولی اگر این فداکاری‌ها در استان‌های دیگر اتفاق افتاده بود، شاهد استفاده‌هایی برای تقویت آن استان می شدیم در حالی  که در استان ما به شکل عادی از کنار آن می‌گذریم.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر تصریح کرد: در پیش و هنگام پیروزی انقلاب، در دوران دفاع مقدس و پس از آن شاهد حماسه‌آفرینی‌های مردم بوشهر در مقابل استعمارگران بوده‌ایم که از این باب استان بوشهر در نوع خود منحصر به فرد است.

رزمجو عنوان کرد: با این شرایط به دلیل این که به شکل جامعی به  تاریخ مبارزات مردم استان بوشهر پرداخته نمی‌شود شاهد هستیم که خیلی به شکل عادی از کنار حماسه‌ آفرینی مردم این استان گذشته می شود.

وی ادامه داد: در طی سه دوره برگزاری این کنگره شاهد حضور اقشار مختلف مردم و جریان های سیاسی متفاوت در زمان برگزاری این کنگره بودیم که نشان می دهد همه مردم خود را سهیم در این حماسه ها می‌دانند .

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: امسال این کنگره با کیفیت مناسب‌تری انجام می‌شود تا شاهد انتقال فرهنگ استکبارستیزی به نسل های مختلف و به ویژه نسل جوان انجام شود .

رزمجو یادآور شد: این کنگره یادآور حماسه مردم استان بوشهر با استعمارگرانی است که با مقاومت مردم این استان چاره‌ای جزء شکست نداشتند.