کنگره بین‌المللی «بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار» برگزار شد

روتیتر

تاریخ انتشار : اکتبر 19, 2020
کنگره بین‌المللی «بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار» با حضور نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران برگزار شد
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران جمعه‌شب در حاشیه کنگره بین‌المللی «بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار» اظهار داشت: استعمارگران همواره در تلاش برای چپاول هستند و در دو قرن اخیر جهان اسلام را مورد تهاجم قرار داده‌اند.

ناصر ابوشریف با بیان اینکه مهمترین دلیل تجاوز بیگانگان به منطقه طمع مادی و دشمنی با اسلام است، اضافه کرد: انگلیس در غارت ثروت‌های مردم  جهان نقش داشته است و در نقاط مختلف شاهد اقدامات این کشور هستیم.

وی به اهمیت بالای خاورمیانه برای استعمارگران از جمله انگلیس اشاره کرد و ادامه داد: استعمارگران در طول تاریخ برنامه‌های مختلفی را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم علیه جهان اسلام داشته‌اند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران بیان کرد: امروز هم این کشورها دنبال سیاست‌های خود هستند و فشارها و توطئه‌های بسیاری بر علیه جهان اسلام دارند ولی اسلام در حال رشد و توسعه است.

وی به گسترش اسلام در سطح جهان و به ویژه اروپا اشاره کرد و افزود: رژیم صهیونیستی بدترین چهره استعمارگری در منطقه است و باعث آوارگی دو سوم فلسطینیان شده است.

ابوشریف با بیان اینکه رژیم صهیونیستی ساختاری ناهمگون دارد و دوام زیادی ندارد گفت: غرب از اسلام ترس دارد و تلاش می‌کنند به روش‌های مختلفی مسلمانان را تضعیف کنند و به اسلام هراسی روی می‌آورند