شما بدترین وقت را برای مذاکره انتخاب کرده اید

نقش انگلیسی ها در کشته شدن 10 میلیون ایرانی

تاریخ انتشار : اکتبر 19, 2020
حمایت از براندازان در طول 37 سال گذشته، حمایت از سلمان رشدی ملعون، اقدامات تروریستی در خوزستان و بلوچستان، حمایت از فتنه 88 که حضرت آقا فرمودند این خبیث ها ما را تا لبه پرتگاه بردند که بخشی از آن از طریق سفارت این دولت خبیث رخ داد، به راه انداختن شبکه bbc
سردار قاسمی در همایش بین المللی « بوشهر، 2 قرن مقاومت» که با حضور بی نظیر مردم استان بوشهر برگزار شد، سخنانی ایراد کرد. در ادامه متن صحبت های وی آمده است؛

تشکر می کنم از مردم دلیر و غیور و مبارز و باصفای بوشهر، همچنین از آیت الله صفایی و فرماندهان سپاه سردار جمیری و رزمجو و همه فرماندهان انتظامی و ارتش تقدیر می کنم.

بیست سال بود که عقده اجرای برنامه بالای سر گورستان انگلیسی ها داشته باشم. تا اینکه این بار فرصت پیش آمد. حضور در این جمع باشکوه و انقلابی ناشی از توفیق بالای بنده است.

در راهیان نور می گوییم که دفاع مقدس هشت سال نیست، بلکه ما ده سال دفاع مقدس داریم. در این مدت با توجه به مطالعاتی که در مورد خلیج فارس و جنوب کشور داشتم، به این نتیجه رسیدم شما مردم بوشهر دویست سال سابقه مبارزاتی با پرتغالی ها و هلندی ها و انگلیسی ها داشته و ما دویست سال دفاع مقدس داریم.

دویست سال مبارزان بزرگی چون علامه بلادی، آل صفور و رئیس علی و احمد خان تنگستان و .... مقابل انگلیسی ها ایستادند، اما خیلی از مردم از این تاریخ بی خبر هستند.

بعد از انقلاب اسلامی، کوتاهی ما نسبت به امام خمینی و انقلاب اسلامی، باعث شده است که به اندازه ده صفحه هم در کتب درسی بچه های ما به انقلاب و امام خمینی و دفاع مقدس اختصاص پیدا نکند.به همین دلیل است که بچه های ما چهره های تاریخ خود را نمی شناسد.

لذا باید نسبت به این مقوله مطالبه داشته باشیم. بعد از گذشت 37 سال از انقلاب، غیرقابل باور است که این قهرمانان و بزرگان تاریخ در کتب درسی نیست، به این نتیجه رسیده ام که این ماجرا سهوی نیست. بلکه عمدا این اتفاق در حال رخ دادن است.

مردم نباید در فوق برنامه هایی مثل اینجا با این تاریخ آشنا بشوند، بلکه باید از همان دوران مدرسه با اینها آشنا بشوند.تا چه موقع باید از مرکز برای بوشهر تاریخ بنویسند؟ چه موقع این اتفاق رخ می دهد؟

این شیرمردها که ولی نعمتان تاریخ بوشهر هستند، باید در کتب درسی وارد بشوند.

مثلا یکی از همین شیرمردها ورزشکار بوشهری است که روی سکوی قهرمانی به ملکه انگلیس دست نداد و مورد تقدیر رهبری قرار گرفت.این باید در کتب درسی باشد.

انگلیسی ها در طول تاریخ تجاوزها و ظلم های فراوانی داشته اند. هرات یکی از استانهای ما بود که به دست انگلیسی ها از ایران جدا شد.هر دفعه تجاوز شده است یک بخشی از کشور را از ایران جدا کرده اند.

تحمیل قرار داد رویتر که ایران 70 سال فروخته شد، ایجاد فرقه های انحرافی و ضاله بابی گری از دیگر خباثت های انگلیسی ها در ایران است که از همین فرقه های انحرافی بود که انگلیسی ها داعش کثیف را ایجاد کردند.

جدا کردن بخشی از بلوچستان از ایران، تحمیل قرار داد لاتاری و تاسیس قمارخانه، تحمیل قرار داد برای غارت منابع نفتی، به انحراف کشاندن مشروطه، زمینه چینی و حمایت از کودتای رضاخان، کودتای 28 مرداد، جدا کردن بحرین از ایران، همراهی با آمریکا در سرکوب انقلاب، تحریک کروگ ها، حمله به ایران...

نقشه جنگ بر اساس اسناد تاریخی به 30 سال قبل از سال 59 بر می گردد، که هنگام برکناری مصدق طرح داشتند، عراق خوزستان را اشغال کرده و از ایران جدا کند، اما از آنجا که کودتای 28 مرداد موفق بود این طرح ماند و ماند تا 2 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ با هدف تسخیر خوزستان آغاز شد و بعد از 6 روز گفتند که آتش بس باشد، که امام خمینی محکم جلو این داستان ایستادند.

حمایت از براندازان در طول 37 سال گذشته، حمایت از سلمان رشدی ملعون، اقدامات تروریستی در خوزستان و بلوچستان، حمایت از فتنه 88 که حضرت آقا فرمودند این خبیث ها ما را تا لبه پرتگاه بردند که بخشی از آن از طریق سفارت این دولت خبیث رخ داد، به راه انداختن شبکه bbc، مشارکت فعال در تحریم های ایران در 37 سال گذشته، زمینه چینی برای ترور دانشمندان هسته ای، تجاوز ناوگان انگلیس به حریم دریایی ایران، دخالت در بمب گذاری های سال 83 و 84 از جمله خباثت ها و جنایت های انگلیسی در حق مردم ایران است.

اما در داستان هسته ای آنچنان ما را تحقیر کردند، که جک استراو گفت، در قطار بودم که کمال خرازی زنگ زد. او گفت 20 عدد سانتریفیوژ می خواهیم برای آموزش، که از همان جا گفتم حق استفاده از یک عدد هم ندارید.

در این ایام خیلی تحقیر کردند، وزیر خارجه گفت مصرف داخلی دارد، خوب تو هم یک حرفی بزن تا ما هم دلشاد بشویم. باید جلو اینها ایستاد و به دهن آنها زد. مردم این انتظار را دارند، در همین 22 بهمن فریاد مرگ بر انگلیس سر دادند.

اگر از هرات بگذریم، اگر از کشتار مردم بوشهر و فارس بگذریم، اگر از منحرف کردن مشروطه بگذریم، و ... اما شما را باید به خاطر یک جنایتی که در حق ایران داشتید محاکمه کنیم، آن هم مداخله انگلیس در نسل کشی 10 میلیون ایرانی، در زمان جنگ جهانی اول به خاطر ایجاد قحطی نان و گندم که هولوکاست واقعی در کشور ما اتفاق افتاد.

مهمان بنگلاشی ما امروز از هولوکاست در بنگلادش می گفت، از هر جا و هر مکان در دنیا انسان بیاوریم، از هولوکاست در آن کشورها می گویند. ولی این پابرهنه ها و مغضوبان همیشه تاریخ رسانه ندارند، وکیل ندارند و مظلومند.

اما حرف آخر، یک تجاوز چند سال پیش در آبهای ما صورت گرفت که فرمانده نیروی دریای، سردار فدوی گفت، اعلام کنید به انگلیس که سر شناور شما 5 سانتی متر وارد آبهای ما شده بود که دستگیر شدید.

در آن مناظرات انتخاباتی آن شخصیت در حصر گفت چرا اینها را گرفتید و کت و شلوار به تن اینها کردید، اما باید بدانید وقتی یک تفنگ دار انگلیسی را اسیر کردی و کت شلوار به تن او کردی، او را نابود کرده ای.

این را مظلومین و سیلی خورده های تاریخ فهمیدند. یک نیجریه ای می گفت وقتی شما تفنگداران انگلیسی را اسیر کردید، ما 3 روز جشن گرفتیم.

اما یک نکته دیگر اینکه، مردم در 22 بهمن جواب دندان شکن به یاوه گویی های آمریکایی ها و انگلیسی ها را دادند.

در داستان دستگیری تفنگدارها، نماینده جک استرا آمده بود تا اینها را به انگلیس ببرد. دولت وقت( اصلاحات) آمده بود تا اینها بدون محاکمه به انگلیسی ها تحویل داده بشوند که سردار تنگسیری نمی پذیرفت. اما در نهایت با فشار مسئولین وقت یک تفاهم نامه ای امضا شد که انگلیسی ها در توافق نامه ای که در تاریخ بی سابقه بود، پذیرفت که اشتباه کرده اند.

این روزها تهدید کردند که گزینه های ما روی میز است. چند روز پیش در رزمایش پیامبر اعظم گزینه های ما را دیدید، انگلیسی ها! هر وقت آماده بودید تا ما گورستان هایی مثل گورستان انگلیسی ها را برایتان بسازیم. رویترز چند روز پیش بود که گفت، احمق آنهایی که صدای پای سربازان خمینی را در کشورهای عربی نمی شنوند.

شهید حسن باقری می گفت در کشوری که صدها هزار شیعه تنوری زندگی می کند، همه سرشان برای نبرد درد می کند، الان وقت صلح حسنی نیست، شما بدترین زمان را برای مذاکره انتخاب کردید، در زمانی که استکبار در سست ترین زمان خود است، وقت مذاکره نیست. اما بدانید که اگر نتیجه نگرفتید به پای رهبر و مردم نگذارید، از همان اول به شما گفته شده بود.

ما در ره عشق نقض پیمان نکنیم/ گر جان طلبد دریغ از جان نکنیم

دنیا اگر از یزید لبریز شود/ ما پشت به سالار شهیدان نکنیم