دومین کنگره بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار برگزار شد

تاریخ انتشار : اکتبر 19, 2020
کنگره بین المللی «بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار» شب گذشته با حضور هزاران نفر از مردم بوشهر در کنار گورستان متجاوزان انگلیسی در بوشهر برگزار شد. در این مراسم که با استقبال با شکوه مردم بوشهر اهمراه بود تعدادی از شخصیت‌ها و علمای مبارز بحرین، سردار سعید قاسمی و آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده […]
کنگره بین المللی «بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار» شب گذشته با حضور هزاران نفر از مردم بوشهر در کنار گورستان متجاوزان انگلیسی در بوشهر برگزار شد.
در این مراسم که با استقبال با شکوه مردم بوشهر اهمراه بود تعدادی از شخصیت‌ها و علمای مبارز بحرین، سردار سعید قاسمی و آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر حضور داشتند. اجرای زنده حامد زمانی و ساسان نوذری از دیگر بخش های این کنگره بین المللی بود. همچنین از خانواده علمای مبارزه با استعمار، خانواده شهید نادر مهدوی، خانواده شهید مدافع حرم (شهید احمدی جوان) و سربازان نیروی دریایی منطقه دوم که سربازان آمریکایی را در خلیج فارس به دام انداختند تقدیر شد.

مبارز بحرینی: از مردم استان بوشهر می خواهم درها را به سمت استعمار باز نکنند. د


در ابتدای این مراسم حجت الاسلام علی زاهددوست امام جمعه دلوار گفت: استان بوشهر در طول دو قرن مقاومت بزرگان و عالمانی را تقدیم جامعه کرد که نام آنها مرزها را درنوردیده و امروز تن متجاوزین را به لرزه انداخته است. اگر دیروز مجاهدات رئیسعلی ها و شهید مهدوی ها در تاریخ ثبت شده است امروز نیز فرزندان آنها هیمنه دشمن را شکسته و آنها را به زانو در آورده اند.

در ادامه این مراسم علامه شیخ عبدالله صالح از علمای بحرین اظهار داشت: از مردم استان بوشهر می خواهم درها را به سمت استعمار باز نکنند. بسیار خوشحال هستم که جمعیتی را می بینم که برای زنده نگه داشتن مقاومت جمع شده اند. این استعماری که شما گرفتار آن شده اید ما هم به آن گرفتاریم و پایانی جز مقاومت و پیروزی ندارد؛ از مردم استان بوشهر می خواهم درها و پنجرها را به سمت استعمار باز نکنند.ای


این مبارز بحرینی همچنین اظهار داشت: همگی ما در خط امام و پشتیبان انقلاب به رهبری امام خامنه ای هستیم.

در ادامه مراسم دکتر الراشد از مبارزان کشور بحرین نیزگفت:  انگلیسی ها همچنان در بحرین هستند و مردم بحرین از همان 200 سال پیش  که شما بوشهری ها آنان را بیرون راندید همچنان زیر سلطه استعمار قرار دارند.

وی با بیان اینکه همچنان در گیری هایی در بحرین وجود دارد اما رسانه ها  توجهی به این موضوع نمی کنند، افزود: ویرانی ها در کشورهای می بینیم و استعمار بعد از شکست در جنگ سخت، جنگ نرم را انتخاب کرده اند؛ در پایان بهترین درودها را به خانواده شهدای ایران و شهدای استعمار تقدیم می کنم.


امروز نفوذ از نه از پنجره بلکه از دروازه وارد شده است


سردار سعید قاسمی فرمانده دوران دفاع مقدسن نیز از سخنرانان این مراسم بود. سردار قاسمی گفت: در جهت پاسداشت از نردم استعمار ستیز بوشهر این مراسم باید به صورت سالانه برگزار شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این کنگره صدای بسیاری را در داخل و خارج از کشور در آورده است اظهار داشت: مشخص است این برنامه در مقابل شمشیرکشی های بسیاری از افراد در دوران پسابرجام نیاز است که خود را در این دوران بالانس کنیم.

سردار قاسمی با بیان اینکه این مراسم در موقعیت تاریخی خاص برگزار شده است اظهار داشت: تک تک مردم با حضور خود پیام مقاومت را دادند.وی با تقدیر از پاسدارانی که اقدام به دستگیری نظامیان متجاوز آمریکایی در خلیج فارس کرده بودند، ادامه داد: همیشه روسای جمهور این تقدیر را انجام می‌دادند اما رهبری هر چقدر صبر کردند حرکتی ندیدند.

سردار قاسمی با بیان اینکه انگلیس در طول تاریخ چهار سری به استان بوشهر حمله کرده است در حمایت از سخنان موضع گیرانه آیت الله صفایی بوشهری گفت: اگر قصد داشته باشند در بوشهر کنسولگری تشکیل دهند باید از جنازه ما مردم رد شوند.

وی با اشاره به مساله نفوذ اظهار داشت: امروز نفوذ از نه از پنجره بلکه از دروازه وارد شده است، بعد از انتخابات افرادی وارد مجلس شدند که به بهانه مطالبات مردم  با سعودی، انگلیس، آمریکا و اسرائیل دست می دهند و آنها را داغدار از حرکت های داعش می دانند، بفرمایید پس چه کسی داعش پرورش و حمایت کرد.


سردار قاسمی در پاسخ به سخنان رئیس جمهور که با کنایه گفته بود سال آینده سال 95 است بیان داشت: سال آینده متعلق به شیرمردان و شیر زنان بوشهری است و باید این همایش‌های مقاومت در استان های دیگر برگزار شود.