استان بوشهر شناسنامه پایداری ایران در برابر استکبار است

تاریخ انتشار : اکتبر 19, 2020
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: این استان شناسنامه مقاومت و پایداری ایران اسلامی در برابر جهان استکبار است و بوشهری ها نیز همواره به تاریخ پرشکوه خود افتخار می کنند.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری جمعه شب در کنگره بین المللی 'بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار' افزود: نگاه جهان استکبار به سرزمین های دیگر این گونه است که یک جغرافیایی برای کسب ثروت است.

وی یادآورشد: آنان همواره به دنبال تسلط بر مراکز قدرت سرزمین ها بودند و با تهاجم های سخت ، نظامی و استعمار نو و در تاریخ معاصر به دنبال تحقق این مهم هستند.

وی بیان کرد: جهان استکبار در اندیشه نظمی است تا بتوانند با مدیریت خود مردم را به بردگی بکشند و سرمایه های آنها را چپاول کنند.

صفایی بوشهری اضافه کرد: آنها جهان را سفره ای لذیذ برای خود فرض کرده و خود را صاحب این سفره می دانند.

وی یادآور شد: میز مذاکره با دشمنان میز دشمنی است و آنها همواره در پی نابودی سایر کشورها هستند.

صفایی بوشهری ادامه داد: بخاطر وجود سرمایه های بسیار غنی و بیکران در ایران این کشور همواره محل تهاجم سخت کشورهای بیگانه بوده است.

صفایی بوشهری افزود: برای نمونه در 2 قرن گذشته انگلیسی ها نیز چهار بار به استان بوشهر حمله کرد و همه آنها با رهنمودهای مفاخر و ستارگان پرفروغ مانند علامه بلادی، سید علی نقی دشتی، مجتهد برازجانی و سردارانی همچون احمد خان و باقر تنگستان و شهید رئیسعلی دلواری ناکام ماندند.

امام جمعه دلوار نیز گفت: علمای استان بوشهر در قیام مردم جنوب ایران بر علیه استعمارگران انگلیسی نقش راهبردی داشتند.

حجت‌الاسلام علی زاهددوست افزود: همان طور که بزرگان ما در اوج خفقان با حفظ بصیرت در برابر استعمار قدعلم کردند ما نیز در برابر زیادخواهی دشمنان نظام آماده جانفشانی هستیم.

وی ادامه داد: مردم استان بوشهر در طول سال‌های پیش از انقلاب در پیروزی نهضت اسلامی نقش اساسی داشته و طی چهاردهه گذشته نیز با حضور در صحنه‌های انقلاب، دفاع مقدس و حراست از مرزهای کشور نقشی تاثیرگذاری در ماندگاری انقلاب اسلامی دارند./ایرنا