مشخصات شهید

شهید مختار جولایی

845
نام مختار
نام خانوادگی جولايي
نام پدر كرم
تاربخ تولد 1347/09/03
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1366/09/08
محل شهادت غرب بانه
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • مصاحبه
 • خاطرات
 • زندیگنامه شهید

  شهيد مختار جولايي فرزند كرم درسال 1345 در روستاي عيسوند ديده به جهان گشود. دوران كودكي را پشت سر گذاشت در سن 7 سالگي وارد مدرسه شد و تا اول دبيرستان ادامه تحصيل داد و با مشكلات زياد مدرسه را رها كرد. شهيد با علاقه اي كه به انقلاب داشت . درسال اول راهنمايي وارد بسيج شد. و به عضويت در پايگاه مقاومت امام حسن (ع) در آمد . شهيد به مدت 4 ماه در جبهه حق عليه باطل به ياري رزمندگان اسلام شتافت. تا اينكه در تاريخ 8/5/1366 به خدمت مقدس سربازي اعزام شد. دوران آموزشي خود را در پادگان آموزشي كرمان به فعاليت هايي در انجمن اسلامي و عقيدتي مشغول بود. تا اينكه پس از اتمام دوره آموزشي و ديدار به جبهه هاي نور عليه ظلمت اعزام شد و پس از 15 روز در جبهه هاي غرب(سومار) درمورخه 8/9/1366 بعد از اين همه فداكاري و جانبازي كه از خودشان نشان داده بودند سرانجام به ديدار معشوق خود شتافتند.

   

   رفتار و اخلاق شهيد:

  خواهر شهيد مي گويد : شهيد داراي رابطه صميمي با همه بود از كوچك تا بزرگ با روحيه بسيار لطيف و آرام از محبوبيت خاص در بين اعضاي خانواده و مردم بر خوردار بود به پدر و مادر احترام بسيار قائل بود و با آنها خوب رفتار مي كرد . تواضع و فروتني ايشان در ردوستا زبانزد خاص و عام بود. شهيد داراي حجب و حياي بسيار بود و همبشه سر به زير بود. در زندگي خصوصي كسي دخالت نمي كرد. صبر بسيار و اخلاق نيكش در بين همه مردم مشهور بود. ايشان بسيار ساده زندگي مي كرد و به تجملات دنيا اهميت نمي داد.

  نام پدر: كرم جولايي فرزند مختار كه به شغل كشاورزي و صنايع دستي ،چوقه بافي و جاجيم بافي مشغول بود.

  نام مادر: خاتون بحريني نژاد ، خانه دار، با سختي و مشكلات زياد رندگي را اداره مي كرد. آب آشاميدني را بر دوش خود نهاده و به خانه مي آ‌ورد

    خاطره اي از مادر شهيد: من مريض بودم به بيمارستان 17 شهريور جهت معالجه رفته بودم. وقتي وارد بيمارستان شدم مختار را ديدم كه لباس سربازي پوشيده و مقداري خون بر روي صورتش بود و ما هم از شهادتش خبر نداشتيم و من همان جا گفتم كه مختار شهيد شده است و بعد معلوم شد كه مختار شهيد شده است و در سرد خانه بيمارستان گذاشتند.
  اطلاعات مزار
  محل مزار عيسوند
  وضعیت پیکر مشخص
  موقعیت مزار در گلزار شهدا
  قطعه
  ردیف
  شماره
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری فیلم و تصویر
  اسناد و مدارک
  کتابخانه
  فضای مجازی
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید