مشخصات شهید

شهید محمدرضا رزمی

34
نام محمدرضا
نام خانوادگی رزمی
نام پدر محمد
تاربخ تولد 1344/01/01
محل تولد بوشهر - بوشهر
تاریخ شهادت 1361/01/07
محل شهادت کرخه
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل دانش آموز
تحصیلات دوره راهنمايي
مدفن جزیره خارگ
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • محمدرضا در يكم فروردين 1344 در خانواده اي مذهبي و متوسط در جزيره خارگ به دنيا آمد. پدرش محمد و مادرش سكينه او را در دامان پرمهر و محبت خويش پرورش دادند.

  دوران ابتدايي و راهنمايي را با موفقيت و به خوبي در خارگ به پايان رساند. وي از هوش سرشار و استعداد خوبي برخوردار بود و در دوران تحصيل يكي از بهترين دانش آموزان مدرسه محسوب مي‌شد. بين او و معلمان رابطه صميمانه و دوستانه اي برقرار بود و در همه حال احترام دوستان و معلمان خود را داشت. گاهي عملي از او سر نزد كه موجب كدورت و ناراحتي ديگران و اطرافيان گردد.

  محمدرضا با آنكه در آغاز پيروزي انقلاب اسلامي نوجواني بيش نبود ولي تا آنجا كه مي توانست با ديگر دوستان و بزرگترها در راهپيمايي و تظاهرات انقلابي شركت مي نمود. او پس از تاسيس و شكل گيري بسيج در خارگ بلافاصله در آن ثبت نام نمود و به فراگيري آموزش‌هاي نظامي پرداخت و روز به روز خود را بيشتر آماده دفاع از دستاوردهاي انقلاب اسلامي نمود. او مسؤليت خود و راه درازي را كه در پيش داشت به خوبي حس مي‌كرد. وقتي در كلاس سوم راهنمايي درس مي خواند با پايان درس و مدرسه از طريق بسيج خارگ در مورخه 10/3/60 به جبهه آبادان ( ايستگاه 7)اعزام شد. پس از 2ماه و 5روز به خارگ برگشت تا درس را در اول دبيرستان رشته علوم انساني آغاز نمايد.

  محمد رضا مجدداً در تاريخ 13/11/60 به جبهه شوش اعزام گرديد سپس به جبهه غرب رفت و در حمله سياه كوه شركت نمود. او در اين نبرد رشادت ها و دلاوري هاي بي شماري از خود نشان داد.

  محمد رضا سرانجام در تاريخ 7/1/61خلعت زيباي شهادت بر تن پوشيد و بر اثر اصابت تركش خمپاره به صورت و سينه اش به آرزوي ديرينه اش رسيد. پيكر مطهرش در تاريخ 20/1/60 با شكوه تمام و در ميان حزن و اندوه فروان دوستان و آشنايان و مردم شريف و انقلابي خارگ تا گلزار شهداي امامزاده مير محمد تشييع و به خاك سپرده شد. تا مزارش زيارتگاه عاشقان و دردمندان باشد. ادامه مطلب

  پشت آغازي كه اقيانوس شد (وصيت نامه شهيد)


  بسم الله الرحمن الرحيم

  حمد و ستايش بر خداي كه مرا موفق ساخت و به جنگ حق عليه باطل فرستاد و اميد از لطف ايزد منان دارم كه گناهان گذشته ام را ببخشد و لطفش را شامل حالم گرداند و اميدوارم شهادت آبرومندانه‌اي نصيبم گرداند كه جبران اين همه زحمات مردم بشود ،كه اين همه ما را با كمكهاي بي دريغشان  شرمنده كرده اند.

  الان كه در سنگر نشسته ام و وصيت نامه خود را مي‌نويسم ، چند ساعت ديگر بيشتر براي حمله باقي نمانده است و دارم با عجله اين را تكميل مي كنم .

  مادرم ،كوه باش و چون كوه استقامت كن . لحظه اي از نام و ياد خدا غافل مباش.

  خواهرم ، زينب وار با ناملايمات دست و پنجه نرم كن . برادرانم خدا يار و پشتيبانتان.

  و ما را از دعا گويي فراموش نكنيد.

   

  دوستانم خداحافظ

  البته خيلي حرفهاي زيادي داشتم

  محمدرضا رزمي ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار جزیره خارگ
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید