مشخصات شهید

شهید غلامرضا حاجعلی زاده

63
نام غلامرضا
نام خانوادگی حاجعلي زاده
نام پدر اسماعیل
تاربخ تولد 1337
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1359/08/20
محل شهادت آبادان
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت
شغل
تحصیلات
مدفن بهشت رضوان دهقايد
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • مصاحبه
 • زندگینتمه شهید

  شهيد غلامرضا حاج عليزاده فرزند اسماعيل،7 شهريور ماه سال 1337 در خانواده اي نسبتاً فقير در روستاي دهقايد از توابع دشتستان ديده به جهان گشود.

  وي تحصيلات ابتدايي را در دبستان شهيد بهشتي دهقايد گذراند و سپس براي طي كردن دوره هاي راهنمايي و دبيرستان راهي برازجان شد و دوره راهنمايي را در مدرسه ارشاد و دوره متوسطه را در دبيرستان آيت الله طالقاني(ره) در رشته فرهنگ(ادبيات) به پايان رسانيد.

  شهيد حاج عليزاده در سال 1358 مادرش را از دست داد.اين شهيد بزرگوار در كنار درس و فعاليت، به ورزش نيز علاقه وافري داشت و حتي توانست در رشته دو استقامت مقام قهرماني مسابقات را به خود تعلق دهد.تا اينكه به دنبال فرمان تاريخي امام راحل در شهريورماه 1359 در بسيج روستا ثبت نام كرده و در مهرماه سال59 براي گذراندن دوره تكميلي خود همراه با يك گروه22 نفره از زادگاهش عازم بوشهر شد و سپس در تاريخ30/7/59  براي نبرد با بعثيان عراقي در جبهه حق عليه باطل به آن جا بار سفر بست تا اين كه نهايتاً در تاريخ20/8/59 به ديدار دوست شتافت و امامش را لبيك گفت.

  خصوصيات اخلاقي

  اين شهيد بزرگوار جواني رشيد و برومند بود و داراي رفتاري شايسته و اخلاقي خوب بود و به نحوي رفتار مي كرد كه همه او را دوست داشتند.ايشان جواني شجاع،متين و راستگو بود.كه به طبيعت و پاكي آن عشق مي ورزيدند.در ورزش به ويژه فوتبال زبانزد خاص و عام بود و هنوز خاطرات بازي هايش كه آميخته با جوانمردي و غيرت بود، در اذهان جوانان و دوستان تداعي مي شود.

  شهيد علاقه زيادي به مسائل دنيوي و چيزهاي مادي  نداشت و هميشه در پي ذخيره اموال اخروي خود بود و نمازهاي خود را به موقع و در مسجد مي خواند.و هرگز پدر و مادرش را اذيت نمي كرد.شهيد اخلاقش در ميان دوستان و رفقايش نمونه و الگو بود. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
   

  شرح زندگي شهيد از زبان خانواده:

  بسيار مهربان و نسبت به ديگران و اعضاي خانواده محبت داشت.ايشان از سن دو سالگي رفتارش نسبت به اعضاي خانواده فرق داشت.به همه اعضاي خانواده علاقه داشت، بخصوص پدر و مادرش.شهيد در خواندن نماز به خصوص نماز جماعت بيشتر رفتار پدرش را ياد مي گرفت و همه اعضاي خانواده پشت سرش نماز جماعت مي خواندند.شهيد خيلي رعايت حق الناس را مي كرد كمتر تجاوزي به حقوق ديگران داشت.بيشتر از مجالس روحاني و از حوزه هاي علميه خوشش مي آمد و در مجالس روضه خواني و تلاوت قرآن در ماه مبارك رمضان شركت مي كرد.

  شهيد بزرگترين آرزويش اين بود كه در خدمت انقلاب باشد.يكي از خصوصيات و صفات شهيد صله رحم بود و هميشه با اقوام رفت و آمد مي كرد و آنها را دوست مي داشت. ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بهشت رضوان دهقايد
  وضعیت پیکر مشخص
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید