مشخصات شهید

شهید علی دشتی

33
نام علي
نام خانوادگی دشتي
نام پدر محمد
تاربخ تولد 1349/09/19
محل تولد بوشهر - دير
تاریخ شهادت 1367/05/02
محل شهادت شلمچه
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل دانش آموز
تحصیلات دوره راهنمايي
مدفن دير
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • زندیگنامه شهید ادامه مطلب
  بسمه تعالی

   

  " وصیت نامه شهید علی دشتی "

   

  حمد و و ستایش بر خد ائی که ما را آفرید و به ما توفیق راه رفتن در راهش را داد و صدهزار بار شکرش که به بهترین درجه ای چون درجه شهید شدن متفتخر مان ساخت و درود بی پایان بر این نائب امام زمانمان که ما را از منجلاب پستی به نقطه کوه هستی و عظمت آورد و در تمام ملل های جهان شاد وسربلندمان نمود. از خداوند متعال خواهان عمری دراز به بلندی آفتاب برای می باشیم تا انقلابش را که راه گشای شرف و سعادت است به انقلاب جهانی (عج) متصل بگرداند و این ماه تابان شب چهارده را به آفتاب روشنی چون روز مبدل گرداند ، ما شهیدان از این همه کمکهای بی دریغ شما و گذشتتان و با اینهمه هدایا و تحفه هایتان از پول تا خوراک و پوشاک و هزارتان چیزهای دیگر که از طرف شما به جبهه ها روانه شده است بی نهایت سپاسگذاریم . و اگر نه این دلگرمی و محبت شماها نبود ما هم به چنین سعادتی نمی رسیدیم و باور کنید که شما هم انشاءاله اجرتان از ما شهدا کمتر نیست زیرا که باعث حرکت ما شما بودید ما که از روزی شماها با این همه هدایا وگذشتتان چیزی جز جان ناقابل در اطراف خود ندیدیم که در طبق اخلاص میگذاریم برایتان و مبارک باد بر شما این جان ناقابلمان در بعداز ما شهیدان به شما این نصیحت با دو بزرگترین پیام ما این است که دست از این ماه تابانتان بر ندارید که انشاءاله روزنه امید روزتان است. و پیوسته با اتحاد و انسجامتان در نماز جمعه ومساجد ودر کارهای خیر راه ما را ادامه دهید و از خون ما پاسداری کنید و به حرمت این همه شهیدانمان به عزت و شرف خود همواره بیفزائید کارها و عبادتها یتان را ملصانه برای خدا باشد. تا بدانید اجر و مزدش از کجا به شما نائل میشود و پیوسته در مجالسهایتان بریا فرج امام زمان (عج) دعا کنید که او بیشتر در جبهه ها بعضی از رفقا که سعادتش داشته اند و زیارتش نموده اند خواستار فرجش از خداوند شده فرموده است : ای بندگان مخلص خدا دعا کنید که خداوند فرج مرا نزدیک گرداند تا انتقال خون مظلوم را از ظالم بگیرم و حق را به حقدارش برسانم.

  از مسئولین بنیاد شهید که به بازماندگان شهیدان خواستاریم که تنها به آسایش و رفاه مادی و مخارج زندگی بازماندگان شهیدان اکتفا ننمایند بلکه از همه واجب تر بفکر معنویات و تعلیم و تربیت صحیح و عاقبت آنان باشند تا انشاءاله آنها را از ماها صد برابر بهتر وبرتر سازند تا لیاقت جان بازی در رکاب امام زمان (عج) داشته باشند.

  این وصیت نامه در دو نسخه نوشته شده و بگمانم کاملترین وصیت نامه ام میباشد به یک حال بخصوصی در شب حمله نوشته ام و اگر شد آن را تکثیر کنید و به نظر مردم برسانید وبه خاطر این در دو نسخه نوشته شده که اگر چنانچه جسدم ناپدید شد واز وصیت نامه در جیبم دسترسی پیدا ننمودید از وصیت نامه ای که در داخل اثاثیه ام ، میباشد استفاده نمائید .

  از همه شما التماس دعا دارم و عزت و شرف همه شما را یزدان پاک مسئلت مینمایم./

   

  والسلام و علیکم و رحمه الله و برکاته ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار دير
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید