مشخصات شهید

شهید علیرضا بهرامی

6
نام عليرضا
نام خانوادگی بهرامي
نام پدر خورشيد
تاربخ تولد 1344/01/01
محل تولد بوشهر - بوشهر
تاریخ شهادت 1362/07/28
محل شهادت بانه-مريوان
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت بسيج
شغل بيكار
تحصیلات ديپلم
مدفن بوشهر
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • مصاحبه
 • خاطرات
 • زندیگنامه شهید ادامه مطلب
  بسمه نعالی

   

  وصیت نامه شهید علیرضا بهرامی

   

  قاتلو الذین لا یومنون بالله و بالیوم الاخر و لایحرمون ما حرم الله ور رسوله و لا یدینون دین الحق من لحق من الذین اوتو الکتاب حتی یعملو الجزیه به من یدهم ساغرون .

  یک مسلم طبق شناختی که به عالم  و جهان و خودش پیدا می کند وهنگامی پی به آفرینش انسان و چگونه و چرا بوجود آمدن خود میبرد پی به انگیزه دلیل خلقت انسان میبرد.

   

  ٌ افتحسبتم انی خلقناکم عبثاٌ و انک الینا لاترجعونٌ

  آیا گمان کردید که ما شما را بیهوده آفریدیم و بسی ما بازگشت نمی نمائید.

  و طبق شناخت گامهای خویش را استوار در میکند با کاروان هستی به سوی کمال وجود سیر واگر به این عالم پرشکوه بنگریم می بینیم که تمام اجسام از اتمها والکترونها گرفت تا کهکشانها و از موجودات جاندار وبی جان همه بسوی وجود خالق ورسیدن به کمال هستی درحال حرکت و تکاملند.

   

  انا لله و انا الیه راجعون ، انا الی ربنا متقلبون انهم الی ربهم راجعون

  اگر انسان طبق شناختی آگاهانه و علم الیقین گام بردارد و نایستد این گامها و قدمها چیزی جز رسیدن به الی الله نیست.

  این بنده ناچیز و گناهکار طبق شناخت ناچیزی که دارم و خبر و صلاح خودم را در این می بینم برای اینکه از این رنج و فلاکت که هر انسانی دچار آن میشود. آن هم رنجهای این دنیاست ومسئولیت بزرگی که بر دوش من گذاشته شده  در این راه قدم بگذارد و از نیستی به هستی بگرایم و این گرایش من از روی تقلید نیست واین فطری وطبیعی است  هر انسانی بسوی معشوق خود می شتابد واین شتاب نه از روی جهل است بلکه از روی یقین و آگاهی کامل است این است که همه چیز از بین رفتنی است به غیر از وجود متعال وچون ( من بنده ناچیز نمیخواهم جزنیستی ها باشم بسوی او ایزد متعال می شتابم تا جز هستی ها باشم . هستی که هیچ انس و جن و پری به درک او قادر نیست و این شتابها ارج و منزلت دارد که شتاب شهادت و جهاد از همه این منازل بالاتر خواهند بود).

  پس هیچ موجود متفکر و هرکسی که قادر به کوچکترین تحلیل و تعقل باشد این مرتبه و منزلت را بر هرچیزدیگری ترجیح نمیدهد آیا موجودی هست که معتقل باشد واین مقام و منزلت را ترجیح دهد به

   

   

   

   

  چیزی دیگری و آن را به خواب  وخیال بفروشد طبق مصداق آیه قرآن کریم که می فرماید:

  آفرینش انسان بر پایه رنج و گرفتاری استوار است. انسان از روزی که از مادر خود متولد میشود مگر جز رنج و گرفتاری و سرد و گرم بد وخوب روزگار را چشیدن کار دیگری هم دارد . آیا همان چیزی که ما آنرا مینمامیم جز بدبختی است مگر خوشبختی را در چه می بینیم در خوردن ، زیادتر یا در ثروت یا رفاه بیشتر یا خوشبختی تا چند صباحی برای انسانها ادامه داد  آیا انسانها ادامه داد . آیا انسانهائی که خوردند و آشامیدند کجا رفتند آیا ماندن و گرفتاری بهتر است یا رها شدن و رسیدن و شاهد ظهور بحق بودن من ناچیز خیر وصلاح خود را در آن دیدم که برای نائل شدن به این در جه مدرک خود را از دانشگاه جبهه بستانم و فارغ التحصیل شوم . تحصیل از چه از بهتر بودن از درجه ای که در عالم هستی وجود از همه بریدان و به او  رسیدن.  ای انسان قبول کن که از این زمین خاکی خواهی رفت و نابود شدنی هستی وبقول فرمایشان امام علی (ع) : مرگ زینت دهنده انسان است همانطور که گردن نبند برای یک بانوی جوان.  پس ای انسانها بیائید تا باهم به سوی او بشتابیم.

  پس مرگ برای انسان یک اتفخار است پس ای انسانها بیائید  تا باهم به سوی او بشتابیم و در او غرق شویم این نگرش من است از اینکه به دیار عاشقان متعال رهنمون میشوم ومن وصیتی به تمام انسانها و بخصوص امت بزرگوار ایران و پدر و مادر و نزدیکان خود دارم و آن اینکه : ای امت بزرگوار شما در اول تاریخ بشریت بعداز صدر اسلام وقایع در تاریخ بوجود آورید که فقط دشمنان شما میتوانند این دگرگونی را درک و لمس کنند. وصیت من و تمام شهیدان این است این انقلاب را که از خون شهیدان اوج گرفته این راه را که شتاب بسوی ایزد متعال میباشد .هر چه بیشتر وبهتر ادامه دهید وبه انقلاب حضرت مهدی (عج) پیوند دهند که انشااله به قدرت پروردگار همین طور خواهد بود چیز دیگری که تمام شهیدان آن را گوشزد کرده اند پیروی کردن از فرمایشان امام امت روح خدا خمینی کبیر است که او را تنها نگذارید و اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی را حفظ نمائید و گرگهای در کمین اعم از عوامل آمریکا و شوروی تا کوچکترین افراد که می خواهند این انقلاب اسلامی را به انحراف بکشند مواظب بوده و نگهداری نمائید. سعی کنید که فرزندان خویش را در جهت تعالیم اسلام تربیت کرده و اسلام اصیل را انشااله هرچه زودتر که انشااله زمینه ریزی شده به اجرا در بیاورید.

   

  از خانواده خود  خواستارم که در غم نبودن من هیچ ناراحت نباشند که خدا با صابرین است. و الله یحب الصابرین . خداوند دوست دارد صبر کنندگان را . راه راه اسلام است خداوند صابرین را در نبودن عزیزشان یاری خواهد کرد و اصولاٌ هیچ ناراحتی ندارد که فرزندی در راه او فدا شود. با اینکه من در زندگیم هیچ کار مفیدی برای شما انجام ندادم شاید هم باعث رنج و زحمت شما  و در آخر باعث ناراحتی شما شدم. اگرچه شما مرا بعنوان یاری دهنده و عصای پیری نگاه می کردید ولی یاری دهنده خدای متعال است واو یاری خواهد داد و این خواست خداست که اگر قابلیتش را داشته باشیم شاهد ظهور حق باشیم او را شکر خواهیم کرد یادتان نرود که وقتی خودتان تعریف می کردید که برای اینکه صاحب فرزندی شوید به زیارت امام هشتم شتافتید واز او خواستار فرزندی شدید .مگرجر این حقیقت نیست که امام رضا (ع) رابطی بود که من در دامن شما پرورانده شوم و پس از 18 سالگی عاشق معشوق خواهد شد. حرف او کاملاٌ درست است چون من ناخودآگاه بسوی او کشیده میشوم پس شما ای انسانهای صابر پدر و مادرم ای کسی که امیدتان من بودم مادر پیرم خوشحال باش که خداوند از شما راضی است چرا که فرزندت را قربانی کردی و نزد پروردگار فرستادی و در اخرت آبرومند خواهی بود و نزد پروردگار اجر ومنزلت خواهی داشت.خلاصه اینکه ما که چیزی نداریم و تمام دوستان و آشنایان اگر زمانی و در جائی برای آنها ناراحتی ایجاد کرده باشم ما را ببخشند. خدا به آنها ارج و مزلت بیافزاید و دیگر کلام و سخنی نیست  تنها سخنم این است که اسلام اصیل را خوب حفظ کنید.          امام را تنها نگذارید

   

  و السلام

  علیرضا بهرامی ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار بوشهر
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید